Modyfikacja wtyczki wideo

Opublikowano: 01.12.2022 | Kategorie: Komunikaty, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3270

Faza testów wtyczki wideo zmieniającej wklejkę YouTube (z mnóstwem bannerów, reklam, linków etc.) w Invidious (bez tych śmieci) została zakończona. Można jednak nadal zgłaszać uwagi i sugestie.

Domyślnie ustawiony jest player Invidious, ale można go samodzielnie zamienić na oryginalny z YouTube jednym kliknięciem myszki w przycisk widoczny w lewym dolnym rogu strony. Jeśli mimo kliknięcia playery automatycznie się nie zmienią, należy dodatkowo ręcznie odświeżyć stronę. Problem ten zauważyłem w Firefoxie, w innych przeglądarkach wtyczka działa mi sprawnie.

W playerze Invidious ustawiona jest rozdzielczość wideo 360p, ale można zmienić ją ręcznie na wyższą lub niższą. Player powinien również w przypadku słabszego internetu automatycznie obniżyć rozdzielczość. Niestety — skorzystanie z tego ustawienia zablokowało możliwość zapisywania filmu prawym klawiszem myszki, ale… po kliknięciu tytułu-linku w playerze przeniesiecie się na stronę z instalacją Invidious, na której znajdziecie przyciski do pobierania wideo w różnych rozdzielczościach. Filmy można również zapisywać instalując w przeglądarce wtyczkę Video DownloadHelper (pozwala zapisywać wideo z 99% stron z filmami).

Będę jeszcze starał się zmienić wygląd przycisku i wprowadzić drobne kosmetyczne poprawki.

Modyfikacja wtyczki kosztowała 50 zł. Została sfinansowana z funduszu rezerwowego (ze zbiórki m.in. na nieprzewidziane i drobne wydatki).

Mam nadzieję, że tę modernizację ocenicie pozytywnie.

Na koniec informacja z innej beczki — od wczoraj używam nowego narzędzia do sprawdzania błędów interpunkcyjnych i gramatycznych, dlatego możecie się spodziewać bardziej poprawnej polszczyzny.

Maurycy Hawranek
Administrator WolneMedia.net

8

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Admin WM 02.12.2022 07:04

    W iframe z YouTube nie będę ingerował, bo przycisk działa tak, że po prostu wyłącza wtyczkę Invidious – kod iframe YouTube jest wtedy czysty. Więc jak coś nie działa w iframe z YouTube, to jest to wina YouTube.

    Uwagi ws. odświeżania strony po kliknięciu w przycisk przekazałem wykonawcy wtyczki.

    Jest kilka poprawek do zrobienia ws. szerokości/wysokości iframe. Trzeba rozwiązać problem automatycznej wysokości proporcjonalnej playera. Dla YouTube na razie player jest węższy (315px zamiast 338px).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.