Mobilizacja w Doniecku

Opublikowano: 21.02.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1745

20.02.2022 r. w Doniecku (liczącej około 910 tysięcy mieszkańców stolicy Donbasu) od godziny 6:30 słychać odgłosy serii i pojedynczych wystrzałów. Mieszkańcy zostają podzieleni. Mężczyźni w przedziale wiekowym 18-55 lat zgłaszają się do punktu mobilizacyjnego, by tworzyć grupy obrony, ponieważ wyraźnie zwiększyła się częstotliwość ostrzału z udziałem broni ciężkiego kalibru co dowodzi eskalacji działania.

Młody ochotnik po otrzymaniu apelu mobilizacyjnego SMS-em mówi: „Skoro wróg pojawił się na progu naszego domu, musimy walczyć”. Inny mężczyzna zmęczony niepewnością trwającą od 2014 roku powiada, że nie ma czasu na zastanawianie się, ani myślenie, nadszedł czas walki. Inny, który całe życie przeżył w Doniecku, choć z wykształcenia jest prawnikiem, ma zarazem doświadczenie bojowe z lat 2014-2017, zgłosił się do punktu ochotników gotowy na wszystko. Ma nadzieję, że tym razem konflikt zostanie rozstrzygnięty na korzyść mieszkańców.

Choć władze Ukrainy odżegnały się od przygotowań do wojny, w Doniecku są one widoczne. Wzdłuż granicy ukraińskiej skoncentrowano około 100 000 żołnierzy. Na ulicach widać rozstających się mężczyzn z rodzinami. Kobiety, dzieci i osoby starsze naprędce pakują niezbędne rzeczy, by wyjechać pociągiem. Nie wszyscy są gotowi opuszczać domostwa mimo generalnego zalecenia opuszczenia miasta. Wiele osób wyjeżdża do Rostowa i okolic gdzie będą czuć się znacznie bezpieczniej. Ci, którzy stracili najbliższych już wcześniej nie chcą być świadkami kolejnych dramatów.

Naruszenia zawieszenia ognia w strefie granicznej są częste po obu stronach zarówno przez stronę ukraińską jak też separatystów Donbasu, co potwierdzają korespondenci prasy zagranicznej. Eskalacja może nastąpić w każdej chwili z konsekwencjami nie dającymi się przewidzieć przy tak dużej obecności wojsk.

Opracowanie: Jola
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. kufel10 21.02.2022 23:43

  Tymczasem w POlsce, np we wsiawie czy wroc-love, chudo-tłusci “mężczyźni” w czerwonych rurkach spakowaliby ładowarki do ajfonów, krem do rąk, samoopalacz i dietetyczną kolę oraz beztłuszczowy zestaw z maklodanda, zmienili status w mediach społecznościowych, wsiedli do swych lizingowanych ałdiczek i skut z minikatką 1500 netto i zziajani pakowaniem w pośpiechu torebuni spi*przali w drugą stronę.

 2. aakk4488 22.02.2022 02:29

  Kufel10 masz u mnie piwo !
  Taaaaaa chłopaki w rurkach, prawdopodobnie brianki z dziewczynami dzesikami….
  To coś, to jest, te panienki mają obronić ten kraj ? Jak ? Jak pierwsze o co zapytają to pilates ? WiFi ? Woda z butelki ??

 3. J4rek 22.02.2022 09:31

  A co mieliby bronić Polin? Żeby mcdonald, cocacola i inne koncerny mogło rosnąć w siłę? Najpierw trzeby odbić Polskę z rąk okupantów, a później można jej bronić.

 4. Cami 22.02.2022 11:48

  dokladnie za kogo ginac? za te scie rwa na gorze co nic innego jak krasc nie potrafia?
  taki cymbal jeden z drugim ma czelnosc decydowac o moim zyciu lub smierci?
  w imie czego? jakich idealow?
  powstanczych? juz od dawna sie mowi ze to byla pomylka i niepotrzebna smierc wielu mlodych ludzi zmamionych propaganda pro patriotyczna – zdradzonych z kazdej strony 🙁
  to co propnuja ukrainie to jest smiech ze maj sie sami bronic, czym? siekierka?
  tylko bezwgledna sila, mocne i silne wojska wszyutskich krajow nato moga powstrzymac tego schizola, na takich nic innego jak bat nie dziala, a pozwolenie na wykrwawienie sie ukraincow i zniszczenie kraju gospodarki tylko rozzuchwali Putka jak rozzuchwalilo Hitlera 🙁

 5. kufel10 22.02.2022 20:49

  @J4rek
  A czyja to wina że maklodand i kokakola oraz bajdronki i lilde tak tu rozkwitły? Pijesz koje czy tymbarka? Do jakiego marketu chodzisz? Do społem czy bajdonki? A może kupujesz bezpośrednio od rolnika? Masz pożyczkę w zagranicznym banku? No to masz odpowiedź kto jest winny tej okupacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.