Mniej niż 5 współczesnych bomb atomowych może wywołać nuklearną zimę

Opublikowano: 11.08.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 245

W świetle dzisiejszych napięć międzynarodowych, a także arsenałów broni nuklearnej na całym świecie, na myśl nasuwają się niekiedy czarne scenariusze. Nowe badania opublikowane w “Enviroment Magazine” dowodzą, że nawet „mała” wojna nuklearna, w której będzie uczestniczyć poniżej pięciu bomb atomowych, może wywołać nuklearną zimę, która spowoduje poważne uszkodzenie ekosystemów lądowych oraz wodnych.

Naukowcy przeanalizowali dane o 19 rodzajach broni w posiadaniu Stanów Zjednoczonych, Rosji, Chin, Wielkiej Brytanii oraz Francji. Badania wskazują, że całkowite zniszczenie miasta o powierzchni Los Angeles może spowodować emisję 5,5 miliona ton popiołu i sadzy do stratosfery w ciągu 5 miesięcy, co zablokuje promienie słoneczne, zmniejszając temperaturę oraz opady deszczu na całym świecie.

Warto także wspomnieć, że największe próby broni jądrowej podczas zimnej wojny miały miejsce pod ziemią lub na rozległych, pustych terenach, dzięki czemu można było uniknąć skażenia i niebezpiecznej emisji pyłów do stratosfery.

Prawdopodobieństwo wystąpienia nuklearnej zimy może wiązać się z wieloma czynnikami, począwszy od natury współczesnej wojny, jak i siły współczesnych bomb. Obecnie dziewięć krajów posiada programy nuklearne z bombami o znacznie większej sile niż te, które zostały użyte w Hiroszimie i Nagasaki.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Tandfonline.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Qbkinss
Użytkownik
Qbkinss

kłamstwo

Prometeusz
Użytkownik
Prometeusz

Chrzanią jak potłuczeni. Między 1945 a 1995 (50 lat, ca. 18 500 dni) w ramach wojny (2) i testów (reszta) zdetonowano ponad 2 000 bomb (!), średnio jedna co mniej niż 10 dni, a w okresach największego nasilenia ponad 1 dziennie. Żadnej zimy nuklearnej nie ma?

Wujek Polonii
Użytkownik
Wujek Polonii
maciek
Użytkownik

Świetny filmik
A muza prawie jak z wytwórni raster noton

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Prometeusz większość z tych jakie jeszcze ja dobrze pamietam z relacji Dziennika Telewizyjnego z lat 80 tych XX w. to były podziemne testy obalania budynków. Cywilne prawo ograniczające całkowitą moc takich operacji międzynarodowym prawem ustala to tylko no okolo kilka kiloton trotylu.. Ok 50 metrów średnicy zupełnie stopniowego granitu.

Ciekawe czy te trzy nowojorskie już wystygły?
Zakładając ze były to kontrolne wyburzenia nuklearne. Zgodnie z projektem demontażu dostarczonym przez projektantów wież.

W artykule może maja na myśli 5 bąb typu Car wykonanych wewnątrz jakichś wulkanów prawie czynnych.