Młodzież ze Wschodu będzie miała jeszcze lepiej w Polsce

Opublikowano: 08.07.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 354

Według Polskiego Radia zapotrzebowanie na ukraińskich pracujących studentów stale rośnie, a polscy pracodawcy coraz częściej oferują zatrudnienie dla uczącej się młodzieży z Europy Wschodniej.

W pierwszym roku projektu EdWork.pl w Polsce zatrudniono ponad tysiąc studentów z Ukrainy i Białorusi. Program, uruchomiony w czerwcu 2018 roku pod patronatem Parlamentu Studentów Polski, przewiduje poszukiwanie pracy tymczasowej, a także pracę na stałe zarówno dla studentów zagranicznych studiujących w Polsce, jak i dla studentów z krajów Europy Wschodniej.

„Polscy pracodawcy rozumieją potrzebę zwiększenia płac dla pracującej młodzieży. Dziś zagraniczni studenci w Polsce mogą zarobić nawet 3000 złotych miesięcznie (około 21 tysięcy hrywien)” – powiedział koordynator programu Cyryl Sałata. Według niego projekt zmienia się również zgodnie z oczekiwaniami młodych ludzi. Pojawia się coraz więcej wolnych miejsc pracy, przypominających klasyczne młodzieżowe grupy robocze, w których studenci mogą zatrudnić się całą grupą. Mówią też, że wzięli pod uwagę życzenia studentów dotyczące warunków mieszkaniowych i wynagrodzenia.

Dokładna liczba wszystkich Ukraińców przebywających w Polsce wymyka się obliczeniom: wciąż wiele osób jest tutaj nielegalnie. Podaje się liczbę 1,2 mln. Ukraińskich pracowników w Polsce ciągle przybywa, często zarabiają, by móc utrzymywać swoje rodziny pozostawione w ojczyźnie. W 2018 roku na Ukrainę przelano z Polski 2,7 mld dolarów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 08.07.2019 09:18

    Oferowanie pracy to jest nic. Dopiero zaoferowanie godziwego wynagrodzenia to jest coś.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.