Młodzież olała strajk klimatyczny

Opublikowano: 13.07.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 192

Miało „strajkować” kilkadziesiąt osób, przyszły zaledwie trzy.

”Chcemy pokazać swój sprzeciw wobec bierności polityków w sprawie katastrofy klimatycznej. Zależy nam na podjęciu przez rządzących natychmiastowych działań, m.in. wprowadzenia klimatycznego stanu wyjątkowego, uznania raportu IPCC za podstawę działań politycznych i ograniczenia emisji CO2 przez przejście na odnawialne źródła energii” – zapowiadali organizatorzy strajku klimatycznego w Katowicach.

Nieprzypadkowo padło na największe miasto Śląska, w końcu to właśnie tam, podczas zeszłorocznego szczytu klimatycznego, nastoletnia Szwedka Greta Thunberg wygłosiła pamiętne przemówienie, podczas którego oskarżyła polityków o bezczynność, manipulowanie danymi i bagatelizowanie tematu globalnego ocieplenia.

Wydarzenie zapowiadane jako „oblężenie Urzędu Miasta” zakończyło się klapą. Zamiast zapowiadanego tłumu, na miejscu zjawiło się tylko troje dzielnych ludzi.

„Chcę powiedzieć dorosłym, żeby zaczęli działać już, teraz!” – mówiła dziennikarzom Lena Brodzik, organizatorka zgromadzenia.

„Zdecydowanie lepiej byłoby teraz zamiast na płytach betonowych siedzieć nad wodą. Ale jeśli nie będzie działań, za jakiś czas tej wody w ogóle może zabraknąć” – dodała jej koleżanka, Zuzanna.

„Jestem tu teraz, bo myślę o tym, co może mnie spotkać za jakiś czas, jeśli dorośli teraz nie zaczną działać w sprawie dokonujących się na naszych zmian klimatycznych” – tak tłumaczył swoją obecność Tomasz, jedyny chłopiec, którego zainteresowało wydarzenie.

Protest odbył się w formie siedzącej i milczącej. Młodzież tłumaczy, że wakacje to ich zdaniem najlepszy czas na strajk, bowiem w ten sposób można uniknąć zarzutu wagarowania.

Autorstwo: PN
Zdjęcie: Radio Katowice
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
george
Użytkownik
george

Nie dość że temat CO2 to sposób na wdrożenie nowego opodatkowania to jeszcze dodatkowo jest tematem zastępczym dla faktycznego problemu jakim jest zanieczyszczenie środowiska o czym się jakoś w mediach nie mówi.

janpol
Użytkownik

Czyżby jednak klęska, masowego pisowskiego ogłupiania młodzieży, czy zwykłe “olewactwo” związane z wakacjami?

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ