Izrael odwołuje wycieczki do Polski z powodu sporu o broń

Opublikowano: 15.06.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2200

Przez całe lata wycieczki uczniów z Izraela do Polski były ochraniane przez izraelskie służby specjalne, swobodnie poruszające się z bronią po terenie naszego kraju. Teraz Izrael zdecydował się na odwołanie wyjazdów, bo uzbrojonym agentom Szin Bet odmówiono wjazdu do Polski.

Syjonistyczny resort edukacji regularnie organizował wycieczki szkolne do naszego kraju. Ich głównym punktem były oczywiście odwiedziny w dawnym obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Wzbudzały one jednak spore kontrowersje, bo w ich trakcie nasz kraj był prezentowany w negatywnym świetle.

W ubiegłym roku na ten problem zwracał uwagę wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Przy okazji pogorszenia polsko-izraelskich relacji krytykował on program wycieczek, które ze zbrodniami II wojny światowej kojarzyły Polskę, a nie Niemcy.

Wiceszef polskiej dyplomacji dodatkowo poruszał kwestię obecności izraelskich służb specjalnych. Jabłoński twierdził, że uzbrojona ochrona jest „zjawiskiem niespotykanym i nieuzasadnionym”. Zwłaszcza biorąc pod uwagę wysoki poziom bezpieczeństwa w Polsce, choćby na tle niechęci do Żydów w Europie Zachodniej.

Teraz okazuje się, że izraelski resort edukacji rozesłało do 7 tys. uczniów informację o odwoływaniu tegorocznych wycieczek. Powodem ma być konflikt z polskim rządem właśnie na tle uzbrojenia agentów syjonistycznych służb specjalnych. Tym razem Szin Bet musiałby więc przyjechać do naszego kraju bez broni.

Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych twierdzi jednak, że utrzymuje wciąż kontakt z polskim resortem dyplomacji. Polski MSZ ma być dalej zainteresowany przyjazdem izraelskich wycieczek, dlatego strona izraelska ma prowadzić negocjacje.

Opracowanie: MM
Na podstawie: Wprost.pl, TimesOfIsrael.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. sga 15.06.2022 23:19

    inflacja dotyka nawe zionistow

  2. andi170 16.06.2022 14:11

    Ta nacja jest w Polsce nie mile widziana z swoimi antypolskimi poglądami plemię żmijowe.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.