Miraż miasta z przeszłości na chińskim jeziorze?

Opublikowano: 13.08.2019 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1059

4 sierpnia 2019 roku. Na horyzoncie chińskiego jeziora Hongze w prowincji Jiangsu zaobserwowano dziwaczne zjawisko optyczne. Pojawił się tak zwanym miraż, fatamorgana przedstawiająca znajdujące się w oddali zabudowania, których w rzeczywistości tam nie było.

Może się wydawać, że zjawisko zwane mirażem jest czymś wytłumaczalnym na gruncie fizyki i optyki, ale zdaniem niektórych da fatamorgana była zupełnie inna od poprzednich. Zwrócono uwagę na to że domy tego fantomowego miasta miały dachy z zakrzywionymi krawędziami, to obecnie nietypowy widok na terenie Chin zabudowanych wieżowcami.

Tego typu domy powstawały w Chinach przed dziesiątkami lat. Do dzisiaj można je zobaczyć w wielu zabytkowych dzielnicach chińskich miast. Nikt nie wie jakie miasto pojawiło się na horyzoncie jeziora. Nie można wykluczyć że takiego miasta nie ma albo było przed wieloma laty.

Stąd już tylko krok do tego, aby wysnuć teorię że nie był to zwykły miraż ale widok Chin z przeszłości, coś jak chronomiraż. Dziwne zjawisko trwało tylko pół godziny po czym niezwykłe miasto zniknęło z horyzontu. Według chińskich mediów była to już trzecia fatamorgana przedstawiająca jakiś miasto widoczne na horyzoncie jeziora Hongze . Poprzednie takie zjawiska miały tam miejsce w 1950 i 1960 roku.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. gajowy 13.08.2019 14:56

    Ja widzę tradycyjny wiatrak zapewne z dynastii Ming.

  2. realista 13.08.2019 17:11

    ale bzdury. zwykłe zniekształcenie… .. .

  3. Szurnięty Mędrzec 14.08.2019 00:08

    @realista, udowodnij

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.