Mińsk i Teheran podpisały umowę o współpracy do 2026 r.

Opublikowano: 13.03.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1673

W trakcie rozmów w Teheranie prezydenci Białorusi i Iranu Aleksander Łukaszenko i Ebrahim Raisi podpisali „mapę drogową” współpracy obu krajów na lata 2023-2026 – poinformowała dzisiaj białoruska agencja informacyjna BelTA i irańskie media.

Zaznaczono, że mapa drogowa przewiduje wszechstronną współpracę w sferze politycznej, gospodarczej, konsularnej, naukowej i technicznej, a także w dziedzinie edukacji, kultury, sztuki, mediów i turystyki.

Efektem rozmów było także podpisanie planu działań z okazji 30-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między obu krajami, międzyrządowej umowy o współpracy w zakresie kwarantanny i ochrony roślin, umowy o przekazywaniu osób skazanych na karę pozbawienia wolności w celu dalszego odbywania kary.

Warto zauważyć, że wcześniej Teheran za pośrednictwem Chin osiągnął długooczekiwane porozumienie z Arabią Saudyjską. Abdullah Al Alimi, członek jemeńskiej rady prezydenckiej, wyraził nadzieję, że to porozumienie doprowadzi w końcu do zakończenia trwającej od wielu lat wojny w Jemenie.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Baltazar Bombka 13.03.2023 22:09

    Proszę, a my gdzie jesteśmy?

  2. AlbertW41 14.03.2023 04:31

    Gdzie my jestesmy, jedynie zderzakiem, niczym wiecej. Do tej wspolpracy brakuje jeszcze wojskowej. Bialorus bedac sojusznikiem Chin nikt jej nie ruszy, Lukaszenka moglby czuc sie bezpieczny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.