Ministerstwo zniszczyło tajne, niewygodne raporty

Opublikowano: 27.02.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 938

Ministerstwo Pracy i Emerytur miało zniszczyć kilkadziesiąt dokumentacji, dotyczących osób, które popełniły samobójstwo po tym, jak wstrzymano zasiłki w 2013 roku. Departament tłumaczy się przepisami o ochronie danych.

Urzędnicy z brytyjskiego Departamentu Pracy i Emerytur ujawnili, że mogło dojść do zniszczenia nawet 50 opinii, dotyczących zgonów, które nastąpiły w latach 2013-2015, po cięciach w świadczeniach społecznych. Jak podaje dziennik „The Independent”, ministerstwo zostało oskarżone o „ukrywanie” zgłoszeń o samobójstwach związanych ze wstrzymaniem świadczeń.

Urzędnicy twierdzą, że przetrzymywanie tych dokumentów nie było możliwe ze względu na przepisy o ochronie danych. Jednak organ nadzorujący dane powiedział, że nie istnieje żaden wymóg niszczenia raportów do żadnej konkretnej daty i że można by zastosować wyłączenie związane z „interesem publicznym”.

Jak podaje „The Independent”, Stephen Timms, przewodniczący parlamentarnej komisji do spraw pracy i emerytur, przyznał, że możliwe jest, iż niszczenie dokumentów było próbą zatuszowania sprawy: „Jestem bardzo przychylny temu poglądowi. Wszystko to podkreśla brak powagi ze strony departamentu w zakresie naprawiania błędów”.

Timms zapowiedział, że komisja zażąda wyjaśnień od ministerstwa. Na temat obrony ze strony DWP, że reguły dotyczące danych wymagały zniszczenia starych dokumentów, Timms powiedział: „Prawo nie określa czasu pięciu lat ani sześciu lat i tego rodzaju informacje powinny być przechowywane dłużej”.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ