Ministerstwo proponuje zalegalizować domowe warzenie piwa

Opublikowano: 22.01.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 956

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało na rządowym portalu konsultacyjnym propozycje ustawy, dotyczącej zezwolenia na domowe warzenie alkoholu na własny użytek. Produkcja alkoholu na własny użytek w drodze destylacji nadal będzie zabroniona. W propozycji mówi się, że ustawodawstwo na Islandii jest aktualizowane zgodnie z przepisami w innych krajach nordyckich.

W dalszym ciągu zabronione będzie domowe warzenie piwa w celu sprzedaży, o ile jest to „działalność komercyjna podlegająca zezwoleniu zgodnie z odpowiednimi przepisami ustawowymi i wykonawczymi”. „W ostatnich latach nastąpił rozwój bogatej kultury warzenia w domu, zwłaszcza piwa, dzieje się to wraz z rozwojem browarów rzemieślniczych, które rozpoczęły działalność w całym kraju” – czytamy w komunikacie. „Założono stowarzyszenia wokół domowego warzenia alkoholu na własny użytek, publicznie rozreklamowano kursy takiego warzenia i odbyła się otwarta debata na temat tej działalności”.

Wydaje się, że społeczeństwo nie zostało poinformowane, że ​​domowe warzenie alkoholu na własny użytek jest czynem karalnym, co wskazywało, że świadomość prawna społeczeństwa może kłócić się z „ustawowym i nieprewencyjnym zakazem zawartym w art. ustawa o alkoholu”. „Dlatego uważa się, że nadszedł czas, aby zastanowić się, czy nadal istnieją argumenty przemawiające za definiowaniem piwowarstwa domowego jako zachowania przestępczego w świetle prawa”.

Ponieważ piwowarstwo domowe jest praktykowane na Islandii, pomimo obecnego zakazu, nie jest pewne, czy warzenie piwa wzrośnie, jeśli zakaz zostanie zniesiony, czytamy w ogłoszeniu. Nie jest jasne, czy konsumpcja wzrośnie, ale spożywanie domowych wyrobów prawdopodobnie zastąpi spożycie innego alkoholu.

Autorstwo: M.M.N.
Na podstawie: Vísir.is
Źródło: IcelandNews.is

3

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 23.01.2023 04:32

    Nie mogą zabraniać ani zezwalać, piwo które warzą Irlandczycy należy tylko do nich i nikt nie może odebrać im ich własności, chyba że sami Irlandczycy się na to zgodzą

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.