Ministerstwo Finansów zamierza przyciągać obcy kapitał

Opublikowano: 16.06.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1965

Minister finansów Tadeusz Kościński zapowiedział przygotowanie nowego pakietu rozwiązań, dzięki któremu do Polski trafić ma jeszcze więcej zagranicznych inwestorów. W pierwszej kolejności obcy kapitał ma być przyciągany zachętami podatkowymi, w tym między innymi możliwością odliczania VAT od usług finansowych.

Kościński wziął udział w konferencji poświęconej właśnie rozwiązaniom mającym na celu stworzenie przyjaznego klimatu podatkowego, aby w Polsce chętniej inwestowały zagraniczne przedsiębiorstwa. Szef resortu finansów uważa, że odbudowa gospodarcza po pandemii koronawirusa jest dobrym pretekstem do dalszego otwierania polskiego rynku dla obcego kapitału.

Ma być to możliwe głównie przez przeprowadzenie reformy podatkowej. Dzięki niej zagraniczni inwestorzy nie musieliby już występować do różnych organów o kilka dokumentów, lecz załatwialiby wszystkie sprawy w jednym urzędniczym okienku. Ponadto zachętą dla obcego kapitału ma być choćby możliwość odliczania VAT od usług finansowych.

Według Kościńskiego polski rynek wciąż jest niezwykle atrakcyjny dla zachodnich koncernów, o czym mają świadczyć różnego rodzaju rankingi dotyczące najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestycji. Ma na to wpływ między innymi „wielkość rynku, centralne położenie, dobre nastawienie Polaków, duża liczba wysoko wykwalifikowanej kadry”.

Na podstawie: Forsal.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.