Ministerstwo Cyfryzacji szerzy fałszywe informacje o 5G

Opublikowano: 15.07.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 199

Ministerstwo Cyfryzacji i Podsekretarz Stanu Wanda Buk rozpowszechnia fałszywe informacje wśród samorządowców i do opinii publicznej.

Dnia 12 lipca 2019 roku odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w Ministerstwie Cyfryzacji. Związki i organizacje zrzeszające miasta i gminy otrzymały powiadomienie o szczegółach zamiaru wprowadzenia technologii 5G zaledwie 10 lipca, już po przegłosowaniu megaustawy przez Sejm RP. Nakłada ona na gminy obowiązek darmowego udostępnienia infrastruktury technicznej operatorom sieci komórkowych.

Smart Cities Polska i Stowarzyszenie Prawo do Życia w wśród listy wielu poprawek i zastrzeżeń zaproponowało m.in. wprowadzenie listy opłat, które miałyby obowiązywać operatorów za udostępnienie przestrzeni. Poprawki strony społecznej nie zostały rozpatrzone przez Senat, a dyskusja podczas komisji sejmowych odbywała się z naruszeniem dobrych obyczajów i prawa.

Gmina Osielsko w piśmie twierdzi, iż dalsza liberalizacja przepisów prawa w zakresie lokalizacji inwestycji łączności bez wcześniejszych rzetelnych konsultacji oraz rzetelnie prowadzonych kampanii informacyjnych z uwzględnieniem wszystkich zainteresowanych stron, w tym mieszkańców, będzie powodowała eskalację niepokojów społecznych, m.in. w zakresie potencjalnego oddziaływania nowych technologii na zdrowie. Gmina wyraziła swoje zaniepokojenie w kwestii zagadnienia odpowiedzialności majątkowej z tytułu odszkodowań za obniżenie wartości nieruchomości z powodu wysokiego oddziaływania na krajobraz instalacji telekomunikacyjnych.

List Gminy Osielsko wysłano do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Ministra Środowiska, Ministra Zdrowia, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Sejmowej Komisji Zdrowia, Senackiej Komisji Środowiska, Senackiej Komisji Zdrowia, Senackiej Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej.

Inna rezolucja Rady Miejskiej w Sławkowie z 29 maja 2019 roku protestuje przeciwko forsowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji propozycji projektu ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw i apeluje o ponowną analizę zakresu nowelizacji.

Rezolucja została skierowana do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Ministra Środowiska, Ministra Zdrowia, Marszałka Województwa Śląskiego, Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Sejmowej Komisji Zdrowia, Senackiej Komisji Środowiska, Senackiej Komisji Zdrowia, Senackiej Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej.

Blisko 99% z 2800 gmin zostało pominiętych w rozmowach i konsultacjach dotyczących obowiązków, nałożonych na nie w ramach nowelizacji megaustawy m.in. w zakresie prawa budowlanego i telekomunikacyjnego.

Natomiast są one i, z pewnością, będą adresatami wielu pytań zaniepokojonych mieszkańców, pracowników przedsiębiorstw, także turystów.

Autorstwo: Prawo do Życia
Zdjęcie: Michael Gaida (CC0)
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Ryszard
Użytkownik

No cóż… Trudno żeby rząd konsultował prawo z każdą gminą…Ale oczywiście zastrzeżenia co do 5G są faktem i w ogóle nie zostały one uwzględnione. NWO wkracza w kolejną faze: budowy infrastruktury kontroli elektronicznej. Później nadejdzie elektroniczna gotówka i ludzie są ugotowani. Nie można do tego dopuścić !!!

Wujek Polonii
Użytkownik
Wujek Polonii

@Ryszard!
To co proponujesz?

Maximov
Użytkownik
Maximov

@Wujek Polonii
Jak to co? Rewolucję!
Siłowe odsunięcie od władzy obecnych WSZYSTKICH polityków i kierowanie się w stronę demokracji bezpośredniej.
Oczywiście do rewolucji długo jeszcze nie dojdzie, gdyż nie został jeszcze osiągnięty punkt krytyczny.

Ryszard
Użytkownik

@Maximov O to własnie chodzi że jak zostanie osiągnięty ten punkt to rewolucja już nie będzie możliwa ze względu na technologię NWO.