Minister nazywa wyższe rachunki „zachętą” do oszczędzania energii

Opublikowano: 11.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2133

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda przyznał, że rząd zastanawia się nad rozwiązaniami mającymi doprowadzić do mniejszego zużycia energii. Jednym z rozpatrywanych rozwiązań jest więc wprowadzenie jeszcze wyższych rachunków za przekroczenie limitu zużycia prądu, co według polityka Prawa i Sprawiedliwości byłoby „zachętą” do oszczędzania.

Według Budy władza nie może mówić Polakom, w jaki sposób mają się zachowywać. Z drugiej strony każdy powinien zastanowić się nad sposobami oszczędzania energii elektrycznej. Obecnie rząd Mateusza Morawieckiego ma więc rozpatrywać kilka rozwiązań, ale jeszcze nie podjął żadnej wiążącej decyzji.

Szef resortu rozwoju i technologii nie ukrywa jednak, że niemal pewne jest wprowadzenie wyższych rachunków za prąd. Gospodarstwo domowe płaciłoby je po przekroczeniu wyliczonego przez rządzących pułapu zużycia. Odbiorcy oszczędzający energię mogliby z kolei liczyć na bardziej preferencyjne stawki.

Buda w rozmowie z radiem RMF FM nie wykluczył natomiast wprowadzenie kar za zbyt duże zużycie prądu. W jego opinii konieczność zapłaty wyższych rachunków po przekroczeniu określonego limitu byłoby bowiem „zachętą” do oszczędzania.

Rząd przewiduje natomiast nowe formy wsparcia dla najbardziej energochłonnych przedsiębiorstw. Łącznie na pomoc dla nich przekazanych ma zostać blisko 5 mld zł, ale jedna firma w razie strat nie będzie mogła uzyskać więcej niż 25 mln euro.

Na podstawie: RMF24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. replikant3d 11.09.2022 10:45

  No, geniusz prawdziwy!! dno totalne…

 2. agama 12.09.2022 16:48

  kolejny zamordysta, który prosi się, żeby go w buraki pogonić

 3. Admin WM 12.09.2022 18:06

  Ma bardzo dobrze płatną posadę od PiS-u i jego wyższe rachunki nie zabolą, więc może się mądrzyć, jacy to ludzie paskudni, bo prądu nie chcą oszczędzać i trzeba docisnąć ich karnymi „podwyżkami”. Oderwał się od rzeczywistości i nie rozumie sytuacji zwykłych ludzi. Nazywa się to arogancją władzy i bezczelnością.

 4. ARTUR 12.09.2022 22:10

  W jaki sposób tacy ludzie bogacą się na wywołanym przez siebie kryzysie ? Oszczędzanie prowadzi do zmniejszenia kosztów firmy i jest zachętą do podwyższania ceny gdyż bilans musi się zgadzać , jeżeli zamiast 1 m3 wody zużyłem 0.5 m3 to firma podniesie cenę o 50 % + zwiększone koszty stałe i dlatego pomimo tylu dziesięcioleci oszczędzania cena jest coraz wyższa . Gdybyśmy nie zużywali wody 0 m3 to i tak musimy zapłacić za zwiększone koszty stałe i gotowość do dostarczania 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.