Minister chce przekształcać biura i sklepy w mieszkania

Opublikowano: 05.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1853

Minister rozwoju i technologii zaprezentował sugestie odnośnie transformacji sklepów i biur w domy i mieszkania. Powodem jest mała dostępność mieszkań na skutek przyjęcia uchodźców z Ukrainy.

Nie chodzi wyłącznie o Ukraińców. Inną przyczyną może być wzrost popularności pracy zdalnej. Wiele miejsc pracy znajduje się teraz po prostu w domach. Radio Maryja pisze wskazuje również na zapotrzebowanie na mieszkania wśród młodych Polaków chcących założyć rodzinę.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii proponuje zmianę przepisów. Tereny, które są obecnie przeznaczone na obiekty biurowe duże galerie handlowe (o powierzchni większej niż 2 tys. m kwadratowych), mają być wykorzystywane bardziej “elastycznie”. O tym, jaki teren przeznaczony na usługi lub obiekt handlowy ma być teraz miejscem zamieszkania, będą decydować samorządy.

Minister Waldemar Buda powiedział: „Inicjatywa zawsze musi być ze strony właściciela. Samorząd zareaguje i zdecyduje, czy podejmie taką uchwałę, czy widzi problem w tym, że jakiś obiekt stoi niewykorzystany, a może zostać wykorzystany i jeszcze potencjalnie może uzyskać jakieś mieszkania w ramach przekształcenia. Myślę, że to jest obopólna korzyść dla wszystkich, czyli dla mieszkańców, właściciela i samorządu”.

Proponowane przepisy zakładają, że gmina będzie mogła pozyskać 5 proc. powierzchni przekształcanych lokali na preferencyjnych warunkach na mieszkania komunalne.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Radio Maryja
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.