Minęła 11. rocznica śmierci Leppera

Opublikowano: 06.08.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1876

W 11. rocznicę śmierci Andrzeja Leppera Sejm uczcił jego pamięć minutą ciszy. Wniosek o takie uhonorowanie byłego wicepremiera i posła złożył na początku piątkowych obrad Sejmu Robert Winnicki z Konfederacji.

„Dziś mija 11 lat od śmierci Andrzeja Leppera. Jego śmierć pozostawiła po sobie mnóstwo wątpliwości. Zostawmy na boku jego poglądy i zastanówmy się, czy to normalne, że tyle lat po śmierci byłego wicepremiera, ta sprawa do tej pory jest tak tajemnicza” – napisano wczoraj na profilu Konfederacji.

Podczas wczorajszego posiedzenia sejmu, na wniosek Konfederacji posłowie uczcili minutą ciszy uczcili pamięć byłego wicepremiera i lidera środowisk rolniczych Andrzeja Leppera.

„To 11. rocznica niewyjaśnionej dotąd śmierci Andrzeja Leppera, budzącej wiele znaków zapytania. Rozpoczęliśmy zbieranie podpisów pod wnioskiem o komisję śledczą w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci byłego wicepremiera RP. To jest ważna sprawa, to jest temat, który musi zostać wyjaśniony i najlepiej, żeby został wyjaśniony jeszcze w tej kadencji” – podkreślił poseł Robert Winnicki.

Blisko dwa tygodnie temu Konfederacja poinformowała, że rozpoczęła zbiórkę podpisów pod projektem ustawy powołującą specjalną komisję śledczą, która ma wyjaśnić ostatecznie sprawę samobójstwa Leppera i wszystkich nieprawidłowości.

„Uważamy, że powinna być powołana komisja śledcza, która wyjaśni wszelkie nieprawidłowości, które mogły pojawić się w trakcie śledztwa i wyjaśni wszystkie okoliczności, które towarzyszyły śmierci Andrzeja Leppera. Apelujemy o podpisywanie się pod naszym wnioskiem” – powiedział poseł Artur Dziambor.

Andrzej Lepper, przewodniczący Samoobrony, były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona, poseł na Sejm IV i V kadencji w latach 2001–2007, wicemarszałek Sejmu IV i V kadencji, został znaleziony martwy w biurze partii w Warszawie 5 sierpnia 2011. W toku zakończonego postępowania prokuratorskiego ustalono, że popełnił samobójstwo. Według ustaleń śledztwa polityk cierpiał na depresję wywołaną postępowaniami karnymi, upadkiem politycznym, wielotysięcznym zadłużeniem i bankructwem finansowym partii.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com, TVN24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Rhumek 06.08.2022 22:24

    No patrzcie. Para w gwizdek. Zawsze jak coś chcą to natychmiast okazuje się ze nie mogą.
    Ale ze dwa procenty notowania urosną.

  2. bboyprezes 08.08.2022 07:38

    taka okrągła 11 rocznica do poruszenia tematu sprawdzenia co się stało… tak w sam raz moment przed wyborami…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.