„Miłosierny Anioł” – Amerykańskie ludobójstwo pod Đjakovicą

Opublikowano: 01.06.2023 | Kategorie: Historia, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2772

Oto kolejny materiał z prowadzonej w 2000 roku przez trzy miesiące strony internetowej „Miłosierny Anioł — Zbrodnie NATO w Jugosławii”, którą zlikwidował UOP na wniosek Fundacji Batorego. Artykuł ten opisuje zbrodnię ludobójstwa dokonaną 14 kwietnia 1999 roku na drodze Prizren — Đjakovica, na 73 cywilnych albańskich uchodźcach, wracających na apel rządu jugosłowiańskiego do swoich domów, przez amerykański myśliwiec F – 16, który wiedząc doskonale, że nie jest to żadna kolumna wojskowa Jugosłowiańskiej Armii Ludowej, podporządkował się kłamliwemu rozkazowi latającego stanowiska dowodzenia i zwiadu powietrznego załogi samolotu AWAKS i z zimną krwią dokonał ludobójczego ataku na całkowicie bezbronnych cywili wracających do swoich domów.

Do dziś jednak w mediach głównego rynsztoka państw NATO, kłamie się na ten temat w sposób dosłownie, zarówno ordynarny, jak i obrzydliwy, że zaatakowana przez amerykańskiego zbrodniarza wojennego, którym był pilot F-16, kolumna cywilnych mieszkańców Kosowa, znajdowała się wśród kolumny wojskowej JAL. A oto przykład tej goebellsowskiej propagandy NATO-wskich kreatorów rzeczywistości: „14 kwietnia źródła jugosłowiańskie doniosły, że lotnictwo NATO zaatakowało kilka konwojów albańskich uchodźców w pobliżu miejscowości Đjakovica, zabijając około 64 osób. Zdaniem Philipa Melingera, autora artykułu »Precision Aerospace Power, Discrimination, and the Future of War«, piloci NATO wykonali atak na cel, który źródła wywiadowcze zidentyfikowały jako kolumnę wojskową. W rzeczywistości była to kolumna wojskowa, jednakże w kolumnie tej znajdowali się także cywilni uchodźcy, w konsekwencji śmierć poniosły aż 73 osoby cywilne”.

Problem tych natowskich łgarzy, polega jednak na tym, że niespodziewanie dla nich zachował się stenogram rozmowy amerykańskiego pilota F-16 z powietrznym stanowiskiem dowodzenia, jakim był samolot AWAKS, która to rozmowa nie pozostawia żadnych wątpliwości, jakim to wojskowym konwojem, byli cywilni, albańscy uchodźcy, wracający do swoich domów na apel rządu Federalnej Republiki Jugosławii. Konwój ten nie stanowił też, jakiejkolwiek części, rzekomego konwoju Armii Jugosłowiańskiej, pośród której miał się ponoć znajdować, bo nie było na tej drodze, którą się tego dnia poruszał… żadnych jugosłowiańskich żołnierzy, z których również żaden tam nie zginął, a powinien, skoro według goebbelsowskich propagandystów NATO, konwój ten w większości składał się z wojskowych. Zapraszam do lektury artykułu na ten temat sprzed 23 lat.

Charlie Bravo, zniszcz cel!

Na zdjęciu niżej konwój albańskich uchodźców na drodze Prizren-Đjakovica powracających na apel władz jugosłowiańskich do swoich domów. Zdjęcie wykonane przez nieznanego autora na 30 minut przed zmasakrowaniem tegoż konwoju przez amerykański myśliwiec F-16.

Treść rozmowy między latającym stanowiskiem dowodzenia (amerykańskim samolotem AWAKS) a jednym z pilotów lecących w patrolu bojowym samolotem F-16, przechwycona przez wywiad elektroniczny obrony przeciwlotniczej FRJ.

F-16: Tu Charlie Bravo. Jestem na pozycji 10. Pode mną Żadnych ruchów: Proszę o informacje o czerwonych migach.

AWAKS: Charlie Bravo tu matka. Patroluj na północny-zachód, kierunek Prizren — Đjakovica. Czerwonych migów nie ma w powietrzu.

F-16: OK. Idę na tysiąc stóp.

AWAKS: Tu matka do Charlie Bravo. Dostaniesz wsparcie za dziesięć minut. Będzie coś interesującego na południe od Đjakovicy.

F-16: Charlie Bravo do matki. Wychodzę z obłoków. Jeszcze nic nie widzę.

AWAKS: Matka do Charlie Bravo. Kontynuuj lot na północ. Kurs 280.

F-16: Charlie Bravo do matki. Trzymam się trzech tysięcy stóp. Pode mną kolumna samochodów i jakieś traktory. Co to jest? Czekam na instrukcje.

AWAKS: Matka do Charlie Bravo. Czy widzisz czołgi? Powtarzam. Gdzie są czołgi?

F-16: Charlie Bravo do matki. Widzę traktory. Chyba czerwoni nie zamaskowali czołgów, kamuflując je jako traktory?

AWAKS: Matka do Charlie Bravo. Co to za dziwny konwój? Jacy cywile do diabła? To wszystko jest serbska tłuszcza. Zniszcz cel.

F-16: Charlie Bravo do matki. Co mam zniszczyć? Traktory? Zwykłe samochody? Powtarzam. Nie widzę czołgów. Żądam dodatkowych instrukcji.

AWAKS: Matka do Charlie Bravo. To jest cel wojskowy! Dokładnie zidentyfikowany cel wojskowy. Zniszcz cel! Powtarzam: zniszcz cel!

F-16: Charlie Bravo do matki. Zrozumiałem. Odpalam rakiety…

Ten sam konwój albańskich uchodźców powracających do swoich domów – 30 minut później. Oto dokumentacja fotograficzna zbrodni przeciwko ludzkości, jakich pakt NATO dopuścił się w czasie swej bandyckiej napaści na suwerenne państwo jugosłowiańskie w 1999 roku. Konwój cywilnej ludności albańskiej powracającej na apel władz jugosłowiańskich do swych domów, zaatakowany przez samoloty amerykańskie, z całą świadomością tego faktu, iż cel, który kazano im zniszczyć, jest konwojem cywilów powracających do swych domów na traktorach i konnych furmankach, a nie konwojem jugosłowiańskiego wojska.

Pozostawiamy te zdjęcia bez komentarza. Niech każdy sam odpowie sobie na pytanie, kto w tej wojnie był agresorem, a kto ofiarą i kto naprawdę dokonywał zbrodni przeciwko ludzkości, a kto w rzeczywistości powinien za ich popełnienie stanąć przed międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

Ciąg dalszy nastąpi

Wstęp (2023 r.): Ostatnia Placówka
Treść główna (2000 r.): MillenniuM
Źródło: KresyWeKrwi.blogspot.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.