Miliony preparatów na COVID-19 do kosza

Opublikowano: 28.09.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1146

Jak informują media, kolejne kraje mają problem ze zbyt dużą ilością preparatów terapii genowej na COVID-19, zwanych marketingowo „szczepionkami”. W związku z upływem terminu ważności, preparaty muszą zostać zutylizowane.

Tak jest choćby w Szwajcarii. Kraj ten obecnie posiada 38 mln „szczepionek” na COVID-19, które są ważne tylko do końca obecnego roku. Już zdecydowano o zniszczeniu ponad 10 mln dawek preparatów firmy Moderna. Podobne problemy ma też Rumunia. Kraj ten zutylizował dotychczas 3 mln dawek, a drugie tyle zostanie prawdopodobnie zutylizowanych do końca obecnego roku.

Obecnie rząd w Bukareszcie stara się wynegocjować zmniejszenie wcześniej zawartych kontraktów na dostawy „szczepionek”. Zgodnie z nimi w tym roku ma ich otrzymać 11,2 mln, a w przyszłym kolejne 19 mln.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Fpg24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

15

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. elroman 28.09.2022 11:47

    Może je zutylizują w Odrze?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.