Miliony premii za nic

Opublikowano: 22.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1484

Według kanadyjskich danych skarbowych prawie każdy dyrektor w rządzie federalnym – 98 procent wszystkich zatrudnionych – ​​otrzymał w ubiegłym roku premie w łącznej wysokości prawie 200 milionów dolarów, co podnosi łączną kwotę premii federalnych do ponad pół miliarda w latach pandemii, informuje Kanadyjska Federacja Podatników (CFT).

„Kanadyjczycy martwią się, czy zwiążą koniec z końcem, a tymczasem biurokraci nie martwią się nawet o utratę premii” – podsumował Franco Terrazzano, dyrektor federalny CFT, w komunikacie z 21 marca. Terrazzano wskazał na opublikowane przez rząd dane dotyczące wydajności pokazują, że departamenty federalne osiągnęły mniej niż połowę swoich celów w ostatnich latach. „Jeśli nie osiągniesz połowy swoich celów, w realnym świecie, pokażą ci drzwi, a nie czek z premią” – dodaje Terrazzano.

Tymczasem pracownicy skarbu twierdzą, że premie są konieczne, aby nie utracić konkurencyjności zatrudnienia w stosunku do sektora prywatnego, gdzie również można liczyć na premie. „Podobne plany, które nagradzają kadrę kierowniczą za osiąganie oczekiwanych rezultatów, są powszechne wśród kanadyjskich organizacji sektora prywatnego i publicznego” — czytamy w notatce.

„Kanada ma światowej klasy sektor publiczny z pracownikami zaangażowanymi w zapewnienie najwyższego poziomu usług dla Kanadyjczyków” – napisała przewodnicząca Rady Skarbu Mona Fortier, a kanadyjska służba publiczna cieszy się szacunkiem na całym świecie za jakość i skuteczność swojej pracy”.

Suma premii w latach 2020-2022 wynosi około 560 milionów dolarów.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.