Miliony plastikowych kul pokryło zbiornik wodny

Opublikowano: 15.08.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 570

Władze w Los Angeles, aby ochronić jeden z lokalnych zbiorników retencyjnych, postanowiły pokryć jego powierzchnię za pomocą 96 milionów plastikowych kulek. Celem operacji jest zmniejszenie parowania wody.

Ich innym zadaniem, jaką sugerują pomysłodawcy tej operacji, jest również utrudnienie wnikania brudu i substancji szkodliwych do zbiornika. Jak twierdzą lokalne władze, taka ochrona zapobiega parowaniu aż 1,4 miliarda litrów wody rocznie.

Kalifornia od trzech lat zmaga się z suszą, więc inicjatywa ta wydaje się być uzasadniona. Koszt zakupu kul to około 35 milionów dolarów. Według przedstawicieli władz lokalnych, korzystanie z kul pozwoli zaoszczędzić nawet 250 milionów dolarów rocznie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. mgmg 15.08.2015 12:28

    bo trzeba by dodawać barwnik do plastiku.

  2. kingmajkel 15.08.2015 14:21

    Wystarczyłoby użyć białego granulatu do produkcji tych kul.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.