Milion uchodźców z Ukrainy może pozostać w naszym kraju

Opublikowano: 01.07.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1356

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zakłada, że blisko milion spośród uchodźców z Ukrainy zostanie na dłużej w Polsce. Rządzący nie przewidują jednak przedłużenia dla nich programów socjalnych, bo Ukraińcy mogą usamodzielnić się między innymi poprzez podejmowanie się prac sezonowych.

O ukraińskich uchodźcach w wywiadzie z Radiem Plus mówił Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Stwierdził w nim między innymi, że rządzący nie przedłużyli szeregu świadczeń dla obcokrajowców, bo nikt w parlamencie nie złożył odpowiedniego wniosku.

Chodzi w tym kontekście głównie o dopłaty za zakwaterowanie ukraińskich obywateli w domach Polaków. Z dniem 1 lipca państwo nie będzie już wypłacać 40 zł dziennie za udzielenie schronienia uchodźcom.

Zdaniem wiceszefa MSWiA nadszedł zresztą czas, aby przybysze zza wschodniej granicy zaczęli się usamodzielniać. Zdaniem Szefernakera mają teraz ułatwione zadanie, ponieważ w okresie wakacyjnym mogą obsadzić sezonowe miejsca pracy.

Z drugiej strony od połowy maja widoczny ma być wyraźny wzrost liczby Ukraińców powracających do swojego kraju. Jednocześnie rządzący nie ukrywają, że część już do niego nie wróci. Ich liczbę szacuje się na około milion. Chodzi tu głównie o uchodźców, którzy zdecydowali się na wyrobienie sobie numeru PESEL.

Kilka dni temu nowa minister Agnieszka Ścigaj, mająca zajmować się między innymi „integracją społeczną” imigrantów z Ukrainy, zapowiedziała osiedlanie ich w mniejszych miejscowościach oraz na wsi. Mieliby oni otrzymać od państwa mieszkania na prowincji.

Na podstawie: RadioPlus.pl
Źródło: Autonom.pl

12

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. andi170 01.07.2022 16:07

    Ukraińcy to zagrożenie w Polsce oni dalej mają banderyzm w krwi i jego ideologię.

  2. Wojna INFO 04.07.2022 12:45

    @andi170
    I tak, i nie. Mają banderyzm wtłoczony do głów przez osiem lat permanentnego prania mózgów przez władze Ukrainy. Rolą polskich władz jest wyczyszczenie tego gó wna z ich umysłów. Niestety jak na razie jeszcze je tam umacnia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.