Milion osób skorzysta z banków żywności

Opublikowano: 09.12.2014 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 494

Opublikowany w Wielkiej Brytanii raport postuluje walkę z marnotrawstwem żywności i powołanie komitetu do spraw głodu wśród najuboższych mieszkańców kraju. W jego skład miałoby wejść kilku ministrów i przedstawiciele organizacji dobroczynnych. Raport opracowało grono posłów ze wszystkich partii.

Organizacja Trussel Trust prowadząca banki żywności twierdzi, że w kończącym się 2014 roku skorzysta z nich milion Brytyjczyków. Cztery lata temu było to zaledwie 40 tysięcy. Wolontariuszka Trustu Alison Inglis-Jones powiedziała telewizji Channel Four: “Widuję ludzi z różnych środowisk przychodzących codziennie z prośbą o żywność. To nie ustaje. A ich liczba stale rośnie.”

Telewizja BBC dotarła do rodziny, w której kilkunastoletnia córka powiedziała: “Mogę wyżyć bez jedzenia. Raz już nawet przeżyłam na czczo tydzień.”

Analitycy zwracają uwagę na mnogość przyczyn głodu w Wielkiej Brytanii: stagnację najniższych zarobków, wzrost cen energii i czynszu, ograniczenia zasiłków, ich powolne przyznawanie i karanie osób, które nie dopełniają wszystkich warunków przyznawania świadczeń zawieszeniem wypłaty zasiłków.

Autorstwo: jkl
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. XXIRapax 09.12.2014 17:20

  Rence mi upadnely po przeczytaniu ostatniego akapitu calkowicie…

 2. MichalR 09.12.2014 22:50

  Nie uważam żeby rozdawanie zasiłków było dobrym rozwiązaniem, ale uważam że bardzo dobrym wyjściem jest dawanie ludziom żywności. Każdy powinien mieć szansę stanąć w kolejce po darmowe produkty żywnościowe i dostać 1kg ziemniaków lub kaszy i po 0,5kg cebuli, jabłek, marchewki.

  Taka pomoc bezpośrednia pozbawiona prawie całkowicie biurokracji byłaby idealnym przykładem pomocy socjalnej pomagającej ludziom.

  Tak samo uważam za dobrą pomoc socjalną darmową komunikację miejską (obsługiwaną przez prywatne firmy).

  Pomoc finansowa jest złem.

  Co innego dać ludziom japońską noclegownię gdzie człowiek ma 4m^3 przestrzeni osobistej, wspólną łazienkę i kuchnię, ale może żyć i odbić się dzięki temu od dna, a co innego dawać ludziom 40m^2 gdzie można już wręcz godnie żyć! Pomoc socjalna ma dawać ludziom szansę na stworzenie sobie normalnego życia, a nie dawać ludziom normalne życie!

 3. krycha590 10.12.2014 11:14

  MichalR (09.12.2014 22:50)
  “Tak samo uważam za dobrą pomoc socjalną darmową komunikację miejską (obsługiwaną przez prywatne firmy).”

  Nie jestem ekonomistą ale z moich doświadczeń wynika, że żadna prywatna firma przewozowa nie będzie wozić ludzi za darmo, to się im po prostu nie opłaca. Chyba, że będą otrzymywać wzamian subwencje od miasta ale wtedy niema mowy o “darmowej” komunikacji miejskiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.