Milion juanów nagrody za lek przeciw koronawirusowi

Opublikowano: 09.02.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1299

Chiński aktor Jackie Chan obiecał milion juanów temu, kto stworzy lekarstwo na nowy typ koronawirusa – pisze “Strait Times”. „Nauka i technologia są kluczem do walki z wirusem i uważam, że wiele osób podziela tę opinię. Mam nadzieję, że lek zostanie stworzony jak najszybciej” – powiedział artysta.

„Nie chodzi o pieniądze. Nie chcę widzieć, jak kiedyś ruchliwe ulice są teraz puste i nie chcę, aby moi rodacy walczyli z wirusem na śmierć, kiedy powinni cieszyć się życiem” – dodał.

W ubiegłym tygodniu rząd rosyjski postanowił zamknąć niektóre odcinki granicy z Chinami na Dalekim Wschodzie, ograniczyć przejścia graniczne z Mongolią, anulować wizy pracownicze dla obywateli Chin, ewakuować Rosjan z prowincji Hubei, oraz zawiesić loty wszystkich regularnych rosyjskich linii lotniczych do Chin, z wyjątkiem lotów Aeroflotu do Pekinu, Szanghaju, Kantonu i Hongkongu. 3 lutego rosyjskie koleje zaprzestały komunikacji kolejowej z Chinami. Od 14. lutego władze planują anulować czartery.

https://www.youtube.com/watch?v=OucDQCQU5KI

W niedzielę okazało się, że liczba ofiar nowego koronawirusa w ciągu niewiele ponad miesiąca osiągnęła 881. Wcześniej Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że stosunek liczby nowych zakażonych koronawirusem 2019-nCoV do całkowitej liczby pacjentów w lutym zmniejszył się w porównaniu do stycznia. 23 stycznia ten wskaźnik osiągnął szczyt i wynosił 46 procent, po czym nastąpił spadek. 28 stycznia nastąpił nowy wzrost: 39,1 procent. Jednak 1 lutego spadł do 17,8 procent, a 7 lutego wskaźnik wynosił już 10,2 procent. Całkowita liczba zarażonych koronawirusem zbliża się do 35 tysięcy osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.