Miliardy rozdane lekką rękę na COVID-19

Opublikowano: 30.05.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1239

W związku z pandemią COVID-19 niekwalifikującym się wnioskodawcom wysłano płatności pomocowe o wartości prawie 10 miliardów dolarów, a jak dotąd odzyskano mniej niż 20 procent tej kwoty, potwierdził niedawno raport Kanadyjskiej Agencji Skarbowej (CRA).

W briefingu przedłożonym 14 maja Senackiej Komisji Finansów Krajowych CRA podzieliła tę łączną kwotę na dwie kategorie, wskazując, że opiera się ona na 544 000 przypadków, które agencja skontrolowała do końca 2023 r. „Jeśli chodzi o poszczególne programy, CRA zakończyła analizy i jak dotąd stwierdziła, że ​​nie należały się płatności w wysokości 7,96 miliarda dolarów (wszystkie kwoty na dzień 31 grudnia 2023 r.)”.

Jak dotąd odzyskano jedynie część tych kwot, a zdaniem organu podatkowego w trakcie trwających kontroli spodziewane są dodatkowe straty. „Z tych kwot odzyskano 1,93 miliarda dolarów, co daje kwotę netto strat w wysokości 7,77 miliarda dolarów” – napisała CRA. Trwające audyty do końca 2024 r. – 25 „niewątpliwie spowodują doliczenie niekwalifikowalnych kwot do niespłaconego zadłużenia związanego ze świadczeniami z tytułu COVID-19” – dodała.

Ta kwota 10 miliardów dolarów nie obejmuje świadczeń wypłacanych niekwalifikującym się przedsiębiorstwom. Według obliczeń CRA na dzień 31 grudnia 2023 r. roszczenia związane z programami biznesowymi wynoszą 510 mln dolarów. Obejmuje to 150 milionów dolarów na kanadyjską dopłatę do czynszu w nagłych przypadkach i 360 milionów dolarów na kanadyjską dopłatę do wynagrodzeń w sytuacjach nadzwyczajnych.

„Prace są w toku” – powiedział zastępca komisarza ds. dochodów Marc Lemieux, który składał zeznania przed komisją. „Nie mam dokładnych statystyk dotyczących liczby spraw uznanych za niekwalifikujące się. Mogę powiedzieć, że do grudnia 2023 r. oszacowaliśmy, że od osób fizycznych na programy związane z Covid-19 trzeba zebrać prawie 8 miliardów dolarów”. Dodał, że jego agencja zamierzała skontrolować około 875 000 osób, które otrzymały płatności w ramach tych programów nadzwyczajnych.

Odzyskanie środków wydaje się skomplikowane, jak stwierdziła agencja w swoim dokumencie z 14 maja, że ​​na dzień 29 grudnia 2023 r. agencja otrzymała informacji około 39 291 indywidualnych upadłości podatników, którzy odebrali czeki na pomoc w związku z pandemią.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.