Mike Pompeo musi udostępnić dokumenty

Opublikowano: 29.09.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 775

Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo powinien do 4 października udostępnić Kongresowi dokumenty dotyczące Ukrainy potrzebne w śledztwie w sprawie impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa – podano w oświadczeniu przewodniczących komisją spraw zagranicznych, wywiadu i nadzoru Izby Reprezentantów.

Wcześniej pojawiła się wiadomość, że trzy kontrolowane przez Demokratów komisje (spraw zagranicznych, wywiadu i nadzoru) zwróciły się do Pompeo o udostępnienie dokumentów w sprawie Ukrainy.

Kongresmani uprzedzili sekretarza stanu, że te materiały zostaną wykorzystane w ramach procedury impeachmentu, a odmowa ich udostępnienia będzie „dowodem przeszkadzania w śledztwie Izby Reprezentantów w sprawie impeachmentu”.

Z kolei portal „Axios” poinformował, że komisja wywiadu za zamkniętymi drzwiami 4 października przesłucha głównego inspektora ds. wywiadu Michaela Atkinsona, który analizował doniesienie o rozmowie telefonicznej prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.