Migranci protestują i wyrzucają żywność

Opublikowano: 08.09.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1443

Migranci przebywający w ośrodku detencyjnym w Muceniekach na Łotwie protestują w związku z kwarantanną i ostrzegają przez zniszczeniem ogrodzenia, za którym są przetrzymywani, podała TV3.

Ośrodek, w którym przebywają osoby ubiegające się o azyl jest prawie w całości wypełniony migrantami, którzy przybyli na Łotwę z Białorusi. Większość z nich pochodzi z Bliskiego Wschodu. W związku z wykrytymi przypadkami COVID-19 Ośrodek Mucenieki został zamknięty na kwarantannę. Jego mieszkańcom nie wolno było wychodzić poza ogrodzony teren.

Obywatele krajów trzecich przybywający z Białorusi wyszli na teren przed ośrodkiem i wyrzucili przywiezione dla nich pudełka z żywnością – informuje kanał telewizyjny.

Migranci są niezadowoleni z ograniczenia możliwości opuszczania ośrodka i uważają, że ich prawa zostały naruszone; twierdzą również, że są w stanie przedstawić certyfikaty COVID-19 potwierdzające szczepienia.

Nie chcemy zostać na Łotwie, chcemy jechać do Niemiec – mówili protestujący w rozmowie ze stacją telewizyjną.

Domagali się otwarcia bramy, aby umożliwić im dalszą drogę do Niemiec. Protestujący w ośrodku w Muceniekach zapowiedzieli też, że są gotowi podjąć strajk głodowy.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,17 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
fso1500
Użytkownik
fso1500

Oni umrą 🤣

robcioRR
Użytkownik
robcioRR

Hahaha wsadzic w samoloty i zrzucic na spadochronach bez ladowania tam skad pichodza😁😁😁😁😁😁😁

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Azylanci….nie skomentuje bo by mi ocenzurowali komentarz.

hashi
Użytkownik

Zatapiać. Zestrzelić kilku dla przykładu. To skończą się te wycieczki aktorów i statystów.