Migranci nadal próbują przedostać się do Polski

Opublikowano: 25.12.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 876

Nie ustają próby nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili ostatniej doby 69 takich prób.

„Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Czeremsze grupa 10 cudzoziemców próbowała przedostać się na terytorium Polski. Osoby wycofały się w głąb Białorusi” – poinformowała Straż Graniczna na „Twitterze”. W oświadczaniu czytamy, że ostatniej doby udaremniono 69 prób przekroczenia granicy.

Od początku roku polska Straż Graniczna odnotowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Najwięcej, bo ponad 17 tys. prób zarejestrowano w październiku.

Na granicy Polski i Białorusi zgromadziło się ostatnio kilka tysięcy migrantów w nadziei na przedostanie się do krajów Unii Europejskiej. Polskie władze wzmocniły ochronę granicy, ściągnęły na nią wojsko i powstrzymują próby wejścia migrantów na terytorium kraju. Warszawa oskarża Mińsk o kryzys migracyjny. Białoruś odpiera te zarzuty, twierdząc, że Polska siłą wydala migrantów ze swojego terytorium.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.