Migranci chcieli spalić wojskowy posterunek!

Opublikowano: 21.05.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1518

Jak podaje portal Straży Granicznej, w miniony weekend funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali 729 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Doszło również do ataku na polskie służby przez migrantów, którzy dokonywali tych prób.

Zdarzenia związane z nielegalną migracją miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki Straży Granicznej w Białowieży, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze. W piątek odnotowano 219 prób nielegalnego przedostania się do Polski, w sobotę 264, natomiast w niedzielę 232. W rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Białowieży cudzoziemcy usiłowali sforsować graniczne rzeki Przewłoka i Leśna Prawa.

Kilkukrotnie doszło też do agresywnych zachowań ze strony osób znajdujących się za techniczną zaporą. Podczas jednego z takich zdarzeń w rejonie Dubicz Cerkiewnych migranci usiłowali podpalić wojskowy posterunek.

W trakcie minionego weekendu Straż Graniczna udzielała również pomocy cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej. Jedenaście osób zostało przekazanych zespołom ratownictwa medycznego.

Od początku 2024 roku na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej odnotowano ponad 13 tys. prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

Na podstawie: StrazGraniczna.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. M4ndarkus 21.05.2024 21:36

    Czego o tym nie mówi się na grubo w mediach, przecież to jest prawie 100 nielegalnych prób na dzień i to tylko w samym podlaskim, ciekawe jak wygląda sytuacja w całym kraju.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.