Migracja Tytana mogła spowodować nachylenie Saturna

Opublikowano: 16.11.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 649

Naukowcy z Francji zaproponowali nowe wyjaśnienie nachylenia gigantycznej planety Saturna. Według naukowców to jego satelita Tytan może wpływać na nachylenie planety poprzez swoją pozycję. Wstępne obliczenia naukowców mówią, że mogło się to wydarzyć stosunkowo niedawno – niecały miliard lat temu.

Powszechnie przyjęta hipoteza wyjaśniająca poziome przemieszczenie Saturna wiąże pozycję planety olbrzyma z jej interakcją z innymi ciałami kosmicznymi, a mianowicie z gazowymi olbrzymami.

Naukowcy są zgodni, że podczas formowania się Układu Słonecznego planety olbrzymy zaczęły przesuwać się do zewnętrznej części układu pod wpływem wzajemnych sił grawitacyjnych. Gdy się poruszał, Saturn przechylił się o 26 stopni i pozostał w tej pozycji, gdy uderzył w pas asteroid Kuipera. Olbrzymia planeta pozostała w tej pozycji do dziś.

Eksperci z Francji, prowadzący badania, twierdzą, że nachylenie Saturna nastąpiło nie więcej niż miliard lat temu z powodu migracji Tytana. Naukowcy wyjaśnili, że w tej chwili są to tylko domysły, ponieważ nie ma na to oficjalnego potwierdzenia. Zbliżająca się wyprawa na statek kosmiczny Titan of the Dragonfly pomoże rzucić światło na wiele zagadek, w tym dziwne nachylenie Saturna.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 1 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.