Mieszkanie Plus coraz bliżej

Opublikowano: 27.10.2016 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 278

Do programu tanich mieszkań czynszowych dołączają kolejne gminy. 26 października pierwsze listy intencyjne podpisały polskie samorządy.

Już wkrótce mają ruszyć pierwsze pilotażowe inwestycje. Jak informuje Portal Samorządowy, listy intencyjne otwierają drogę do przeprowadzenia szczegółowych analiz inwestycyjnych w zgłaszających się miastach. Niedawno na liście zgłoszeń pojawiły się Chrzanów, Gdynia, Koluszki, Koło, Konin, Łódź, Nysa, Rzeszów, Świdnik, Tomaszów Mazowiecki, Toruń, Zabrze i Zduńska Wola. Na zgłoszonych przez poszczególne gminy gruntach powstać może łącznie około 8,8 tys. mieszkań na wynajem.

„Dzięki podpisanym dzisiaj porozumieniom, dysponujemy już około 100 ha gruntów, wstępnie wytypowanych do realizacji pilotażowych inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus. Może na nich powstać nawet 9 tys. mieszkań. To nieruchomości zlokalizowane zarówno w największych polskich miastach, jak i w mniejszych gminach, które mają dynamicznie rozwijający się rynek pracy lub doskonałą komunikację z centrami metropolii” – mówi Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości.

List intencyjny podpisuje także Agencja Mienia Wojskowego. To pierwsze porozumienie będące wstępem do inwestycji na gruntach Skarbu Państwa w ramach programu Mieszkanie Plus.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MichalR
Użytkownik
MichalR

Ciekaw jestem jak te mieszkania będą wyglądać w praktyce. Kto będzie mieszkał na tych osiedlach? Z jednej strony to nie mogą być rodziny patologiczne, bo jak rozumiem będzie należało za te mieszkania normalnie miesięcznie płacić za wynajem (choć ceny tego wynajmu będą znacznie niższe) z drugiej pierwszeństwo mają dostawać rodziny z dziećmi… Wydawać się więc może, że te blokowiska mogą być idealnym miejscem dla wychowania dzieci, bo każdy na tym osiedlu będzie miał dzieci, ale z drugiej strony boję się że będzie tam mieszkać patologia i po prawdzie nie wiem czy o takie mieszkanie w ogóle się starać.

MvS
Użytkownik
MvS

Siedmioletnie już z nakładem, obserwacje na moim “elitarnym” osiedlu uświadmiły mi że poziom patologii i głupoty nie jest związany na sztywno z sytuacją finansową. Mieszkają tu ludzie dobrze sytuowani, studenci, zagraniczni kontrahenci i powiem tak: chamstwo, sobiepaństwo, głupota są na kazdym kroku zauważalne. Parkowanie Meroli blokując drogę, Porsche Panamera z kosiarkowym wydechem o 11 w nocy, Audica R8 na trójkącie widoczności, Lexus na trawniku. Segregowanie śmieci- brak, zostawianie worków pod smietnikiem- nagminne, rzucanie kiepów na trawniki pod oknami- codziennie. Wrzaski naprutego kwiatu młodzieży o 1- 2 w nocy- rzadko ale jednak nie sporadycznie. Dzieci z rozbitej rodziny, gdzie tatuś z zagranicy alimenty tylko wysyła, mamusia lubiąca się ubrać. A na spotkaniach wspólnot- porażka. Brak umiejętności dyskusji, argumentacji, logicznego myślenia, gromadzenia informacji, czytania ze zrozumienim. Itd, itp. Mozna by tak długo.

skyhigh
Użytkownik
skyhigh

@MvS – wygląda na to, ze podsumowałeś większość Polaków w sposób zgodny z rzeczywistością!