Mieszkańcy Zurychu za turystyką samobójców

Opublikowano: 16.05.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 486

SZWAJCARIA. Wyborcy ze szwajcarskiego kantonu Zurych ogromną większością głosów odrzucili w referendum propozycję, aby zakazać tam eutanazji lub korzystania z prawa do samobójstwa wspomaganego przez osoby nie zamieszkujące w kantonie. Wysunięta przez konserwatystów propozycja wprowadzenia zakazu eutanazji została odrzucona przez 85 proc. uczestników głosowania. Przeciwko pozbawieniu cudzoziemców prawa do korzystania z możliwości przeprowadzenia samobójstwa wspomaganego głosowało 78 proc.

Rząd szwajcarski zamierzał położyć kres “turystyce samobójców”, to jest przyjazdom cudzoziemców do Szwajcarii w celu podania się eutanazji. te Zakaz pragnęły wprowadzić dwie małe partie: Federalny Związek Demokratyczny i Ewangelicka Partia Ludowa. Jedna z propozycji przewidywała, że cudzoziemiec po to, aby mógł nabyć uprawnienia do poddania się legalnej eutanazji w kantonie Zurych, musi zamieszkiwać tam przynajmniej przez rok przed samobójstwem.

Eutanazja jest w Szwajcarii legalna i wolno ją przeprowadzać pod warunkiem, że instytucja dokonująca eutanazji nie ciągnie z tego tytułu korzyści materialnych. W Zurychu rocznie poddaje się eutanazji około 200 osób. W przeprowadzaniu legalnych samobójstw pomaga szwajcarskie stowarzyszenie Dignitas. W ubiegłym roku skorzystało z tego w Szwajcarii ponad stu cudzoziemców. Przeszło połowa pochodziła z Niemiec

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Hanah 16.05.2011 08:55

    Jak w nastepnych wyborach znow wygra PO to do Szwajcarii wyjedzie dodatkowo wielu Polakow 🙁

  2. ManiekII 16.05.2011 13:03

    Jaka jest różnica w rządzeniu między Polską a Szwajcarią. Otóż w Szwajcarii decydują ludzie w referendum a parlamentarzyści nie mają nic do gadki, w Polsce natomiast Tusk przed podjęciem kroków dzwoni najpierw do Angeli i Władimira jeśli się nie sprzeciwią to wniosek przechodzi do sejmu a później wiadomo Komorowski szlaczek postawi i po sprawie, a ludzie są tylko widzami i od czasu do czasu myślą że mogą kogoś wybrać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.