Mieszkańcy Nowej Zelandii przeciwko zmianie flagi

Opublikowano: 25.03.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 665

Według wstępnych wyników komisji wyborczej Nowej Zelandii w ogólnokrajowym referendum większość mieszkańców głosowała przeciwko zmianie flagi państwowej.

Zachować swoją flagę zdecydowało 57% Nowozelandczyków. Około 43% wybrało alternatywny wariant z czterema czerwonymi gwiazdami na niebieskim tle i gałązką paproci. Referendum zostało przeprowadzone przez ankiety pocztowe. Karty do głosowania zostały rozesłane do obywateli kraju do domu. W ciągu miesiąca zainteresowani mogli zaznaczyć ulubiony wariant flagi i wysłać kartę z powrotem do komisji wyborczej.

Nowa Zelandia była wcześniej brytyjską kolonią, dlatego na obecnej fladze kraju przedstawiono symbolikę Wielkiej Brytanii. Idea zmiany swojej flagi w nowozelandzkim społeczeństwie pojawiła się kilka lat temu na tle antykolonialnych nastrojów i wystąpień społeczności za niezależnością od Wielkiej Brytanii. Za koniecznością przeprowadzenia referendum wtedy opowiedziało się 90% Nowozelandczyków.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.