Mieszkańcy Krymu zwolnieni z długów wobec ukraińskich banków

Opublikowano: 21.09.2017 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 571

Osoby fizyczne i prawne, które mają zadłużenie wobec ukraińskich banków do 5 milionów rubli, są całkowicie zwolnione z jego spłaty.

Parlament Krymu przyjął w pierwszym czytaniu ustawę „O podstawach i procedurze podejmowania decyzji w sprawie restrukturyzacji zadłużenia kredytobiorców”, która pozwoli całkowicie umorzyć długi mieszkańców regionu za zaciągnięte za czasów Ukrainy kredyty do 5 milionów rubli.

„Proponuje, aby przyjąć ustawę w pierwszym czytaniu. Proszę o głosowanie (…) Za [zagłosowało] 62 [deputowanych], decyzja została podjęta” — powiedział podczas sesji przewodniczący krymskiego parlamentu Władimir Konstantinow.

Pełne umorzenie zadłużenia jest również przewidziane dla pozbawionych opieki socjalnej obywateli, w tym osób niepełnosprawnych, niepracujących emerytów, opiekunów nieletnich.

W lipcu prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę o uściśleniu zasad spłaty zadłużenia kredytobiorców mieszkających w Krymie i Sewastopolu wobec ukraińskich banków. Szef Krymu Siergiej Aksionow wyjaśnił, że ustawa pozwoli zerować kredyty do pięciu milionów rubli zaciągnięte w ukraińskich bankach przez osoby prawne i osoby fizyczne.

Tak więc wszystkie postępowania egzekucyjne wobec krymskich kredytobiorców, których pożyczki nie przekraczają tej kwoty, zostaną przerwane, a wszystkie zajęcia muszą zostać zniesione w ciągu 90 dni.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.