Mieszkańcy brazylijskich slumsów tworzą partię

Opublikowano: 06.09.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 306

Grupa aktywistów reprezentująca mieszkańców slumsów nazywanych w Brazylii favelami złożyła wniosek o rejestrację partii politycznej.

Nowa partia, która przyjęła nazwę Favela Front, zamierza w najbliższych wyborach parlamentarnych wystawić swoich własnych kandydatów – czarnoskórych i biednych – aby umożliwić reprezentację interesów tej najbiedniejszej części społeczeństwa. „Chcemy mówić we własnym imieniu” – oświadczył założyciel ruchu Cufa, który był inicjatorem utworzenia partii. Z kolei, jak mówi lider partii 28-letni Wanderson Maia, partia jest otwarta na wszystkich ludzi bez względu na rasę czy poglądy polityczne. „Lewicowi czy prawicowi, czarni czy biali, wszyscy jesteśmy z faveli” – mówi Maia.

Problem faveli dotyczy przede wszystkim Rio de Janeiro, drugiego co do wielkości miasta kraju, gdzie w ponad tysiącu favelach zamieszkuje około 1,5 miliona ludzi, co stanowi 24 proc. wszystkich mieszkańców tego miasta.

Powstanie partii ludzi praktycznie bezdomnych może przyczynić się nie tylko do aktywizacji tej części społeczeństwa, która pozostaje na marginesie życia politycznego, lecz także jest przykładem świadczącym o tym, że ludzie najbiedniejsi i pozbawieni perspektyw życiowych mogą się zorganizować i wspólnie walczyć o swoje prawa. Czy będzie to przykład „zaraźliwy” również w innych krajach i częściach świata?

Autorstwo: BKJ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o