Mięso z rzeźni w Ostrowie wycofano z rynków UE

Opublikowano: 03.02.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1831

Według wczorajszej decyzji resortu rolnictwa zakład, w którym prowadzono nielegalny ubój chorych krów, został usunięty z listy zakładów, których produkcja jest dopuszczona do sprzedaży.

Informacje odnośnie pochodzącego z rzeźni mięsa zostały umieszczone w unijnym systemie RASFF, który służy do szybkiej wymiany informacji o zagrożeniach wykrytych w żywności, a także w materiałach, przeznaczonych do kontaktu z żywnością. System pozwala również na śledzenie transportu mięsa i wycofywanie go z obrotu.

Przypomnimy, że we wtorek Główny Inspektorat Weterynarii poinformował o cofnięciu zgody na prowadzenie działalności rzeźni. Całe mięso z ubojni zostało wycofywane i poddane badaniom, podczas których, zresztą, nie wykryto zagrożeń biologicznych.

Przedwczoraj rzeczniczka KE Anca Paduraru poinformowała, że mięso z nielegalnego uboju krów w rzeźni w Polsce trafiło do 14 krajów Unii Europejskiej. W tym do Estonii, Francji, Węgier, Litwy, Portugalii, Rumunii, Niemiec i Słowacji.

Według Głównego Lekarza Weterynarii Pawła Niemczuka, mięso z nielegalnego uboju trafiło do ponad 20 punktów w kraju, a także do 14 krajów Unii Europejskiej. Rzeźnia z powiatu Ostrów Mazowiecka, w której dokonywano nielegalnego uboju, została zamknięta.

W poniedziałek do Polski mają przylecieć inspektorzy KE, aby zbadać sprawę nielegalnego uboju krów. Ich misja potrwa do 8 lutego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. jasoncruzoe 04.02.2019 09:16

    Branża jest zepsuta od lat 90 co tam się dzieje! Szynestos, Domendwica i inne uzdatniane twory. Wschód jest bardziej czujny, kolega sprzedał im 15 letnie zamrożone mieso i Ukraińcy powiedzieli że jak jeszcze raz przyjedzie na Ukrainę to mu łeb utną.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.