Mielenie żywcem kurcząt płci męskiej

Opublikowano: 13.04.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1139

Europosłanka z ramienia Wiosny Sylwia Spurek słynie ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi na temat walki o prawa zwierząt. Posłanka jest zadeklarowaną weganką. Tym razem w Wielkanocnej atmosferze „wzięła się” za jajka.

Sylwia Spurek złożyła wszystkim wyjątkowe życzenia wielkanocne. Na jej stronie w Facebooku pojawiły się wpisy na temat znaku towarowego Wielkanocy, za który uważa się jajka. Zwykło się mówić, że są symbolem rodzącego się życia. Spurek jest jednak innego zdania. Jak pisze – jajka nie mogą być symbolem życia, ponieważ są produktami odzwierzęcymi, a to znaczy – ubocznymi wykorzystywania zwierząt.

„Tradycyjne potrawy Wielkanocne nadal, niestety, składają się z ogromnej ilości produktów odzwierzęcych. Jajka, szynka, ryby, majonez, śmietana…Wszystko to są produkty uboczne wykorzystywania, cierpienia i zabijania zwierząt” – pisze Spurek, apelując o świadome i etyczne podejście do zakupów.

Wpisowi towarzyszy zdjęcie listy zakupów, z której wykreślono tradycyjne produkty wielkanocne: jajka, białą kiełbasę oraz „powszednie”, czyli mleko, masło, ser. Europosłanka życzyła też wszystkiego wegańskiego. jej wpis spotkał się w większości z pozytywnym odbiorem innych wyznawców weganizmu, niektórzy nie byli do końca usatysfakcjonowani, że Spurek nie podzieliła się żadnymi wegańskimi przepisami. Posłanka odpowiedziała na prośby i na jej profilu pojawił się przepis na tradycyjną sałatkę jarzynową. Oczywiście w wersji wege.

W kolejnym poście na „Facebooku” zwróciła z kolei uwagę na cierpienie kur. Wpis wzbudził nieco więcej kontrowersji niż poprzedni, w komentarzach rozgorzała prawdziwa dyskusja na ten temat. Spurek wprost określiła jajka jako „element okrucieństwa przemysłu drobiarskiego”. Jej zdaniem jajka nie są symbolem życia, a śmierci. Fermy drobiarskie eksploatują kury do granic możliwości. „Mielenie żywcem kurcząt płci męskiej, niewyobrażalna eksploatacja kur, przycinanie dziobów, życie w klatkach – to i tak stonowany obraz tego, jak traktowane są kury na wielkich fermach” – pisze europosłanka. I dodaje: „Święta bez jaj są możliwe”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. kufel10 13.04.2020 11:50

    Paradoksalnie – mieszkańcy bloków, tak uparcie walczący o prawa kotków i piesków s***ących w piaskownice do dziś myślą, że kurczaki rosną na drzewach a wołowina i wieprzowina powstaje przez fragmentację plechy lub pączkowanie. Idąc tym tropem – jak ktoś przejedzie gołębia lub kopnie hałasujacego psa, pod artykułem jest mnóstwo pełnych nienawiści wpisów, w jaki to wymyślny sposób powinno się go zamordować, ale pompowane kurczaki z lydla po 3.99 pałaszują bez opamiętania, tam już nikogo nie chcą zabijać. Jak nazwać takich gamoni?

  2. koszyk91 13.04.2020 22:08

    niech ta “pani” wyjedzie do państwa okupującego PALESTYNĘ tam ją zrozumieją

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.