Między wierzącym a ekstremistą, czyli jak zostałem masonem

Opublikowano: 20.04.2012 | Kategorie: Publicystyka, Społeczeństwo, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 369

Wiara bez względu na to jaka, jest czymś pozytywnym czymś, co zapewnia człowiekowi pewien kanon wartości. Ale wiara, jak wiemy z historii powodowała, że człowiek był gotów mordować drugiego, tego złego, tego NIEWIERNEGO.

DYSKRYMINOWANI SAMI DYSKRYMINUJĄ

Prawdziwa wiara jest otwarta, jest tolerancyjna, stawia na nauczanie, na miłość. Iluż ludzi w chwilach trudnych życiowo zwraca się właśnie ku wierze, tam szuka zrozumienia, tam znajduje pociechę lub ukojenie. I czy można to negować? Czy ktoś myślący zaneguje słuszność dekalogu? Lecz za parawanem wiary kryje się drugie oblicze wiary, ekstremiści. Ludzie którzy twierdzą, że tylko ich wiara jest prawdziwa, tylko ich wykładnia tej wiary jest wykładnią Boga. Ci ludzie w styku nawet z wiernymi czują się odtrącani, bo mądry wierny nie chce być ekstremistą. Ci ludzie właśnie krzyczą, że są dyskryminowani, że ich wiara jest dyskryminowana i wreszcie zamykają się w gettach ludzi o podobnych poglądach, w których jeden drugiego podbudowuje, nakręca i właśnie z tych gett wyłaniają się ludzie gotowi wyzywać, przymuszać a nawet zabić tego, który ma nieco inne poglądy, nie chce głosić ich poglądów.

To oni w przypadku jakiejś katastrofy w pierwszym szeregu krzyczą, to kara boska, za to, że nie nawróciliście się, na wiarę – ich wykładnię wiary. To oni są gotowi popełniać przestępstwo, zbrodnię by inni w strachu nawrócili się na ich wykładnię wiary. Bo ich przecież katastrofy, nieszczęścia nie dotykają. Ich Bóg kocha, a jeśli już dotknie ich śmierć bliskiego inne nieszczęście, to nie jest „kara boska”, to Bóg ich doświadczył, by jeszcze gorliwiej spełniali jego – ich przesłanie.

Ludzie ci, są zaciekłymi zwolennikami zamiatania spraw trudnych dla ich Kościoła spraw. Metoda ta zdawała egzamin, gdy Kościół posiadał kontrolę nad przepływem informacji. Dziś w dobie swobodnego przepływu informacji, metoda ta daje skutki katastrofalne. Wystarczy przypomnieć, jak ogromne szkody dla Kościoła katolickiego, spowodowało ukrywanie faktów molestowania, przestępstw seksualnych i pedofilii popełnianych przez niektórych kapłanów. Fakt, że któryś z księży, biskupów popełni przestępstwo obarcza tylko jego. Jednak jeżeli Kościół chroni taką osobę, staje się wspólnikiem w jej zbrodni. To właśnie takie poglądy i takie działania sił ekstremistycznych w Kościele Katolickim doprowadziły do tego, że Kościół Katolicki stał się wspólnikiem zbrodni pedofilii i molestowania popełnianych przez jego członków.

JAK ZOSTAŁEM MASONEM?

Z takimi ludźmi na portalach prawicowych spotkałem się nie raz. Jak ich poznać? To bardzo proste, wystarczy napisać jakąś prawdę, która jest niewygodna dla ich przesłania, a zaraz wyzwą cię tym co w ich mniemaniu najbardziej obraża. Ja już byłem Żydem, bolszewikiem, masonem, to jedne z najczęściej wyrażanych epitetów.

No cóż, znam swoje drzewo genealogiczne na pięć pokoleń wstecz i raczej to, że jestem Żydem jest wykluczone, co wcale nie odbieram za jakieś wyróżnienie, czy zniesławienie. Któż z nas wybiera, w jakiej rodzinie się urodził? Patrząc w kalendarz historyczny, moja data urodzenia też raczej wyklucza bym był bolszewikiem. Więc wychodzi na to, że jestem masonem.

BO KIM BYLI MASONI?

No cóż, trzeba wrócić do czasów, gdy monopol na wiedzę miał Kościół katolicki. Tylko posiadający święcenia kapłańskie mogli dostąpić możliwości zdobywania wiedzy na wyższym poziomie. Zainteresowania Kościoła szły w kierunku nauk humanistycznych, medycznych, przyrodniczych. Dwóch tylko dziedzin wiedzy Kościołowi przejąć się nie udało. Sztuki i nauk inżynieryjnych. Szuka wymaga talentu, który bardzo łatwo ocenić i żaden przykaz nie spowoduje, by wierny kleryk nagle stał się Michałem Aniołem, czy też Leonardem da Vinci.

Drugą dziedziną były nauki inżynieryjne. Można nakazać słońcu obracać się wokół ziemi, ale nie można nakazać by źle zaprojektowane mury katedry nie zawaliły się. Wiedza ta przekazywana była drogą mistrz – uczeń i tej nigdy Kościołowi przejąć się nie udało. Właśnie tymi rzemieślnikami, którzy posiadali wiedzę budowania budowli, które wytrzymywały wieki byli wolnomularze, czyli masoni. Ludzie światli, ludzie pewni swych umysłów i odporni na zastraszanie. Tak więc ja, mając w szufladzie dyplom politechniki, mogą się przyznać. Jestem adeptem nauk inżynieryjnych, jestem osobą myślącą niezależnie, jestem MASONEM.

CZY NALEŻY “KONTROLOWAĆ” EKSTREMISTÓW?

Wszelkie skrajne poglądy często prowadzą do tragedii, utraty zaufania do całego środowiska. Przecież grupy ekstremistyczne, działające na łonie islamu w oczach społeczeństw świata obciążają wszystkich wyznawców tej religii, choć tak naprawdę islam jak i chrześcijaństwo są naukami miłości. Dlatego też dla własnego dobra takie zachowania powinny być kontrolowane przez środowisko w których wyrosły, ich Kościoły. Podsycanie takich poglądów prowadzi tylko do nieszczęść oraz utraty wizerunku środowiska na łonie którego grupa ta wyrosła. Nie można pozwolić, aby w miejscach ogólnodostępnych powstawały enklawy, do których dostęp będą mieli tylko ci, których oni wybiorą.

Autor: Faral
Źródło: Nowy Ekran


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. herodotrk 20.04.2012 17:53

  Dobry tekst. Najgorsi są Ci którym wydaje się, że mają monopol na prawdę. Ludzie, którzy mają wyłącznie jedną wizję świata i na wszelki wypadek niszczą tych co mają choć trochę inną – jakby bali się, że mogą zwątpić we własną.

 2. bXXs 20.04.2012 22:04

  Tak, ekstremizm jest przerazajacy, szczegolnie religijny. A co powiecie o ekstremizmie utajnionym czy pozornym, lub zafalszowanym? Np Greenpeace. Wspinaja sie na kominy i piketuja itd, ale realne zagrożenia jak GMO, przejmowanie nasiennictwa przez Monsanto?Problem CO2 – jest SCIEMA! A mimo to GP plynie w tym scierwie! Co z dewastowaniem patentow i wynalazkow uwalniajacych nas od paliwa, jak np silniki na sprezone powietrze (MDI.LU) czy Zimna Fuzja itp?… Wczoraj zaczepil mnie o dotacje koles reprezentujacy Amnesty International, jak mozna odmowic “walczacym” z…? Czym?…Zapytalem co zorbiliscie w sprawie Guantanmo? Terrorem Amerykanskim w Iraku, Afganistanie? A co z Kolumbia? Co z tajnymi wiezieniami CIA??? Lekarze nie lecza tylko opychaja leki, politycy nie reprezentuja wyborcow tylko sponsorow, ekstremisci tylko walcza z konkurencja, policja chroni bandytow i terroryzuje uczciwych obywateli…Pierd0li sie coraz bardziej.

 3. Gregor 21.04.2012 16:07

  ŚLEPA WIARA, oparta na niskim poziomie samoświadomości stanowiła zwykle podatny grunt do realizacji przeróżnych odmian religijnej ksenofobii, rasizmu i nazizmu. Wiara sama w sobie nie jest winna atawizmom jakich dopuszczali się ludzie. To każdy z nas podejmuje decyzje, co do swoich działań i jest później za nie odpowiedzialny. Żołnierze niemieccy sadzeni po II wojnie światowej w Norymberdze tłumaczyli się, że oni wykonywali tylko rozkazy – więc czy są niewinni, czy winna była ich wiara? Uznano ich za zbrodniarzy przeciwko ludzkości. Wierzyli w nazizm.

 4. telewizor_rubin 21.04.2012 22:22

  @ kret
  mam dwa pytanka 🙂
  1. Czy twoja wiara też jest mitem ? (Aczkolwiek dla Ciebie prawdziwym)

  2. Czy może tak się zupełnie przypadkiem złożyło, że zawarłeś związek małżeński w KK 😀 ?

  Z radością czekam na odpowiedź
  Pozdrawiam

  @ autor
  podziwiam za wytrwałość i za przedziwną wiarę w to, że Boga nie ma 😀 Życzę wszystkim katolikom, aby w podobny sposób bez żadnych wątpliwości podążali za Bogiem.

  BTW nie mogłem się powstrzymać: jeśli dla Ciebie Krecie twoja wiara jest mitem to proponuję taką jego funkcję (za wiki: poznawcza – poprzez mity ludzie starali się wyjaśnić niezrozumiałe dla nich zjawiska przyrody) – mam nadzieję, że się nie obrazisz – taka tylko złośliwość starego człowieka

 5. fm 22.04.2012 03:23

  @kret – ciekawe – “..Moją jedyną wiarą jest wiara w wierność mojej żony..” – brzmi mniej więcej jak: “zaklinam się na moją matkę” 😛
  Rozumiem zatem, że w swoją wierność nie wierzysz 😛

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.