Microsoft ma swoje elektroniczne okulary?

Opublikowano: 24.10.2013 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 308

Jak nieoficjalnie dowiedział się The Wall Street Journal, Microsoft rozpoczął testy urządzenia podobnego do Google Glass. Źródło, na które powołują się dziennikarze, mówi, że koncern z Redmond, który bardzo późno dołączył do wyścigu na rynku smartfonów, tym razem nie chce zostać w tyle z Google’em, Apple’em oraz Samsungiem i interesuje się rozwojem ubieralnej elektroniki. A ten zaczyna rozwijać się coraz bardziej. W ubiegłym miesiącu Samsung pokazał Galaxy Gear, zegarek, który obsługuje aplikacje i łączy się ze smartfonami. Rosnące zainteresowanie Microsoftu elektroniką jest zrozumiałe w świetle rozpoczętej przez Steve’a Ballmera dużej restrukturyzacji firmy, w wyniku której ma się ona zmienić w przedsiębiorstwo zajmujące się urządzeniami i usługami (devices and services).

Zdaniem Gartnera rynek elektroniki ubieralnej będzie do roku 2016 warty 10 miliardów dolarów. Firmy technologiczne nie mogą się doczekać, jednak producenci takich urządzeń muszą zmierzyć się z poważnymi wyzwaniami, a wśród nich są ograniczenia dotyczące ilości dostępnej energii, co wymusza stosowanie niewielkiej liczby podzespołów – mówi Daniel Matte, analityk z firmy Canalys. Jego zdaniem elektroniczne okulary będą jeszcze przez co najmniej 3-5 lat niszowym produktem. Specjaliści zwracają też uwagę na tak istotny czynnik, jakim jest cena. Google Glass będą prawdopodobnie kosztowały około 1500 dolarów, a to zbyt dużo, by zainteresować szerokie rzesze odbiorców.

Autor: Mariusz Błoński
Źródło polskie: Kopalnia Wiedzy
Źródło oryginalne: Blog The Wall Street Journal

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.