Miasto nie chce wystawy o kontenerach mieszkalnych

Opublikowano: 11.02.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 355

GDAŃSK. Jak informuje internetowa strona Federacji Anarchistycznej, przewodniczący gdańskiej Rady Miasta nie życzy sobie prezentacji w miejskich lokalach zdjęć, przedstawiających warunki życia mieszkańców kontenerowego osiedla socjalnego w Bydgoszczy. Gdańska radna Jolanta Banach, która poprosiła przewodniczącego o wyznaczenie miejsca na ekspozycję spotkała się z kategoryczną odmową.

Składające się na wystawę zdjęcia zostały wcześniej pokazane w świetlicy Krytyki Politycznej podczas konferencji poświęconej osiedlom kontenerowym jaką FA Poznań i Gdańsk oraz „Nic o Nas Bez Nas” zorganizowało 5 stycznia. Zdjęcia wykonała działaczka FA związaną z poznańskim Rozbratem, która również udokumentowała podobnego typu osiedle w Józefowie pod Warszawą. To właśnie podczas spotkania 5 stycznia przybyli radni stwierdzili, iż sensowne byłoby przedstawić wystawę również w ratuszu.

Władze Gdańska z wywodzącym się z PO prezydentem Adamowiczem na czele od dłuższego czasu promują pomysł budowy w mieście kontenerowego osiedla, do którego zsyłani mają być zalegający z czynszem lokatorzy komunalnych mieszkań. Pod koniec zeszłego roku jeden z miejskich decydentów wywołał medialny skandal, gdy w wywiadzie dla lokalnej prasy stwierdził, że osiedle takie powstać powinno “gdzieś, gdzie śmierdzi”, najlepiej w pobliżu miejskiego wysypiska śmieci lub na skażonych terenach poprzemysłowych.

Pomysłom osadzania zalegających z opłatami za lokal Gdańszczan towarzyszą drastyczne podwyżki czynszów w miejskich lokalach (do ponad 10 złotych za metr mieszkania, od lipca tego roku) oraz prowadzony przez władze program babilońskich inwestycji finansowanych z miejskiej kasy.

Źródło: Czarny Sztandar


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.