Miał być hit, wyszło jak zwykle

Opublikowano: 26.08.2022 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 966

18 października 2021 roku minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział wprowadzenie do polskich szkół nowego przedmiotu. „Historia i teraźniejszość”. Ma to być spełnienie obietnicy Jarosława Kaczyńskiego z maja 2021 roku, który na konwencji programowej PiS zapowiadał „naukę historii dwoma nurtami”. Zapowiedź nowego przedmiotu znalazła odbicie w nowym podręczniku. Niestety wyszedł kit i wielki skandal, a miał być podręcznik do HiT.

Autorem podręcznika do HiT, który wzbudza słuszne kontrowersje jest prof. Wojciech Roszkowski, były europoseł PiS – co tłumaczyć może ideologiczne zacietrzewienie. Książka skierowana jest do uczniów liceów i techników. Szczególnie dużo emocji, także moich, budzi (poza faktem, że profesor postanowił zakończyć teraźniejszość w 1979 roku) fragment o hodowlach ludzi. W „podręczniku” czytamy: „coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju „produkcję”? Miłość rodzicielska była i pozostanie podstawą tożsamości każdego człowieka, a jej brak jest przyczyną wszystkich prawie wynaturzeń natury ludzkiej.” Przedstawiciele rządu co rusz znajdują nowe wytłumaczenie dla tych słów. Ostatnio usłyszałem, że autorowi chodziło o farmy ludzi w Chinach. Ale gdzie to zostało powiedziane? Każdemu czytelnikowi ten fragment kojarzy się po prostu z metodą in vitro.

Pragnę zapytać profesora Roszkowskiego i ministra Czarnka czy pomyśleli jak mogą poczuć się dzieci, które przyszły na świat dzięki metodzie in vitro? Czy panowie wiecie, że Polska jest w grupie 25 krajów z największą liczbą samobójstw. Codziennie odbiera sobie życie około 15 osób, co oznacza, że wskutek samobójstw ginie w Polsce więcej osób niż w wypadkach drogowych. Bardzo często są to dzieci i młodzież. W zeszłym roku było blisko 1500 prób samobójczych u nastolatków. 127 skutecznych! Z pandemii młodzież wyszła w dramatycznym stanie psychicznym. Jakim więc trzeba być człowiekiem, aby dzieciom, nastolatkom dorzucać powodów do myśli samobójczych? By gotować im piekło na ziemi!

A przecież to są dzieci kochane. Dla wielu rodziców, marzących o potomku, in vitro, to często jedyna możliwość sprowadzenia dziecka na świat. Te dzieci są wyczekane, wyśnione. Jak więc można sugerować, że jest wynaturzeniem? Co trzeba mieć w głowie, by nie pomyśleć, jak bardzo te słowa mogą dotknąć młodych, wrażliwych ludzi? Nikt, nigdy nie powinien czytać o sobie tak okropnych rzeczy jak to, co napisał Roszkowski. Ten podręcznik, to skandal i powinien zostać wycofany z obiegu. A to, że coś takiego w ogóle ujrzało światło dzienne, powinno być powodem natychmiastowej dymisji ministra Czarnka. Niech ten szaleniec trzyma się z dala od naszych dzieci!

Autorstwo: Marcin Kulasek
Źródło: Trybuna.info

9

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.