MFW wprowadza Unicoina – globalną walutę CBDC

Opublikowano: 16.04.2023 | Kategorie: Gospodarka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4228

Rządzący pracują gorączkowo, aby wprowadzić nową kontrolowaną przez bank centralny kryptowalutę dla Nowego Porządku Świata, a jednym z realnych konkurentów do tego miana jest nowa cyfrowa waluta Unicoin (CBDC) Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

Na ostatnich wiosennych spotkaniach globaliści MFW zaprezentowali swoją nową „cyfrową walutę międzynarodowego banku centralnego” zwaną Uniwersalną Jednostką Monetarną (Universal Monetary Unit – UMU). Ta kryptograficzna waluta działa podobnie jak CBDC i służy jako legalny i globalny pieniądz. „Celem tej konkretnej iteracji CBDC jest upewnienie się, że przepisy bankowe są egzekwowane, a także ochrona »integralności finansowej międzynarodowego systemu bankowego«” donosi „Reclaim the Net”.

Banki mogą używać Unicoina za pośrednictwem kodów SWIFT i kont bankowych, które są połączone z cyfrowym portfelem UMU. Ułatwi to cyfrowe płatności transgraniczne wzorowane na istniejącym systemie SWIFT, a MFW twierdzi, że pozwoli na najlepsze hurtowe kursy wymiany walut rozliczeniowych wraz z rozliczeniami w czasie rzeczywistym „z pominięciem równoległego systemu bankowości”.

UMU „wzmocni” istniejący międzynarodowy system walutowy — twierdzi MFW. Obecny system płatności transgranicznych, który jest powolny, kosztowny i ryzykowny, może zostać „wzmocniony” według MFW poprzez wdrożenie UMU. MFW chce również pozbyć się terminu „krypto” w jego opisie, ponieważ kryptowaluty są tradycyjnie kojarzone ze zdecentralizowanymi walutami cyfrowymi. Aby odróżnić go od nich, MFW chce, aby UMU było jawnie kontrolowaną przez bank centralny kryptowalutą lub „Crypto 2.0”, jak nazywa ją teraz MFW.

Choć scentralizowane kryptowaluty CBDC mogą być popularne wśród globalistów, to są one w przeważającej mierze niepopularne wśród ogółu społeczeństwa. Wydaje się, że większość ludzi zdaje sobie sprawę, że CBDC, takie jak UMU, są drogą prowadzącą prosto do jeszcze gorszego systemu niewolnictwa finansowego niż ten, który już istnieje.

Jeśli banki centralne będą kontrolowały przyszłość pieniądza cyfrowego, to możesz być pewien, że wszystkie rodzaje szpiegostwa, śledzenia, oceny zdolności kredytowej i inne tyrańskie programy będą włączone w taki pieniądz, odbierając ludzkości wolność. „Szersza krytyka dotyczy postrzegania CBDC jako sposobu na wprowadzenie systemu kredytu społecznego i cyfrowych dowodów osobistych, dzięki czemu osoby fizyczne oddadzą rządowi kontrolę nad własnymi aktywami i/lub wydatkowaną kwotą” – wyjaśniają raporty. „W przeciwieństwie do gotówki i zdecentralizowanych kryptowalut, istnieje obawa, że CBCD oznaczają koniec prywatności w sprawach finansowych i zapoczątkowują jeszcze większy nadzór ze strony władz”.

Oczywiście wszystko to zmierza prosto do tego, co „Biblia” przepowiedziała odnośnie jednej światowej waluty i niesławnego znaku bestii, który będzie niezbędnym elementem kupna lub sprzedaży. Pozostaje pytanie: czy znakiem bestii będzie CBDC, czy też inny zdecentralizowany system, który pojawi się w samą porę, aby „uratować” świat przed zagrożeniem ze strony CBDC, taki jak Unicoin? „I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia — imienia Bestii lub liczby jej imienia” – napisał jeden z komentatorów, cytując „Objawienie” 13:16.

„Nadchodzi” – napisał inny. „W Ameryce program pilotażowy FedNow zostanie uruchomiony online jeszcze w tym miesiącu dla pierwszych użytkowników i oczekuje się, że będzie w pełni operacyjny do jesieni 2023 r. Wszyscy najwięksi operatorzy płatności już go wspierają. Spodziewaj się wielkiej akcji marketingowej podkreślającej wygodę takiego rozwiązania”.

Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Piron 16.04.2023 14:29

  Cóż, zwolennikom fizycznego pieniądza pozostaje globalnie zbanować tego całego Unicoina i po kłopocie. Oprócz tego duży opór postawi temu przedsięwzięciu także cały zdecentralizowany świat krypto, tak więc “życzę globalistom powodzenia w skutecznym straszeniu ludzkości”, inaczej nie wprowadzą tego nawet za 100 lat, “a zegar tyka” i z każdym następnym posunięciem (plandemią, wojną, kryzysem) budzą się kolejne miliony ludzi na całym świecie 🙂 .

 2. Szwęda 16.04.2023 16:46

  Piron, rozumiem optymizm, ludzka rzecz, ale realnie patrząc budzące się miliony to nadal kropla w morzu i niestety decydująca będzie większość zmanipulowanego i już “wyhowanego” “bydła”, która to większość pożąda nowinek technicznych, czegoś wygodniejszego, modnego itd, a tak będzie/jest przedstawiany centralny pieniądz cyfrowy i większość ludzkości w końcu to łyknie.

 3. replikant3d 16.04.2023 19:03

  Szwęda, dodam że dotyczy to obecnego młodego pokolenia ,,wychowanego,, już na gadżetach. A tych niestety jest więcej….,,(co ty tam wiesz stary wapniaku zacofany jesteś),,Taka będzie odpowiedź więkrzości z nich..

 4. Murphy 17.04.2023 11:06

  Mnie już parę lat temu nie podobało się wprowadzenie kart bankowych z chipami NFC do bezdotykowej płatności w sposób nie dający możliwości ustawienia limitu płacenia bez podania PIN’u. To jak by z systemu o większym bezpieczeństwie przejść na mniej bezpieczny. Na początku to jeszcze udawło się zamówić kartę bez anteny, ale teraz takiej możliwości już nie ma. Wszystko jak widzę jest powolnym gotowaniem żaby na społeczeństwie tak by ich nauczyć wygody, by później przejść na takie waluty jak ta cyfrowa opisywana w tym artykule.
  Jak widać społeczeństwo akceptuje takie rozwiązania, bo nowe karty bankowe nadal mają anteny NFC.

 5. Endryu99 18.04.2023 22:03

  Murphy – ja od razu zblokowałem platność zbliżeniową – za każdym razem musze podać Pin – to dla mojego bezpieczenstwa w razie zgubienia karty.

 6. Szwęda 21.04.2023 13:08

  Ciekawe jak długo jeszcze będzie w terminalach płatniczych opcja (kablowa, niezdalna) wkładania karty i płatności z podawaniem pinu. Nigdy nie korzystałem z żadnych płatności zdalnych oprócz e-bankowości na PC (internet po kablu) ale widzę, że mało kto korzysta z opcji niezdalnej, bo oczywiście tak wygodniej ale czy to jest tak samo bezpiecznie, nie wiem.

 7. Murphy 08.06.2023 17:32

  @Endryu99: Parę lat temu było to możliwe, ale trzeba było zamówić kartę bez anteny. Teraz od razu napisali, że nie ma możliwości posiadania karty bez anteny, więc nie da się tego zablokować (w bankowych ustaiweniach nie ma takiej możliwości. Pytałem się nawet przedstawiciela banku).

  W niektórych przypadkach nie mogłem zapłacić kartą, bo fachowiec co robił coś w domu miał tylko możliwość płacenia smartfonem.

  Jak widać globaliści nie odpuszczają i małymi krokami chcą do swojego celu dotrzeć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.