Mężczyzna z bronią powstrzymał masakrę w USA

Opublikowano: 05.07.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Gdyby nie bohaterski mężczyzna usłyszelibyśmy o kolejnej tragicznej strzelaninie w Stanach Zjednoczonych, tym razem w Południowej Karolinie.

W nocnym klubie, w mieście Lyman 32-letni Jody Ray Thompson zaczął kłócić się z innymi gośćmi przybytku. Po krótkiej wymianie zdać wyciągnął on broń i zaczął strzelać w tłum, trafiając czterech bezbronnych ludzi. Szybko spotkał się ze zdecydowaną reakcją, gdy jeden z nich, anonimowy mężczyzna, odpowiedział niespodziewanie ogniem i trafił go w nogę.

Jak wynika z oświadczenia porucznika Kevina Bobo, bohatera nie czekają z tego tytułu żadne komplikacje. Miał on prawo do korzystania z broni, a także noszenia jej w miejscu publicznym. To, w jaki sposób z niej skorzystał nie okazało się także nadużyciem.

Koniec końców, niemal co tydzień słyszymy o kolejnych strzelaninach w strefach „gun-free”, z zawsze przytaczanymi tutaj argumentami za prohibicją broni palnej – dlaczego nikt nie powstrzymał napastnika? Jak widać, również takie sytuacje się zdarzają. Dzięki akcji mężczyzny, historia nie stanie się okładkowa, a liczbę ofiar zredukowano do pięciu, wliczając przestępcę – wszystkie niezagrażające zdrowiu i życiu.

Autorstwo: DoritosNachoCheese
Na podstawie: wqad.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
nemoein
Użytkownik

to bardzo proste, o tym nie będzie się mówić, bo nie ma o czym, niema czego pokazać, jakby zginęło 15 osób to przez tydzień nie było by nic innego, a tutaj raptem 5 rannych, nikt nie umarł. Takie strzelaniny z wieloma ofiarami zdarzają się tylko i wyłącznie w miejscach gdzie nie wolno nosić broni (szkoły, lewackie kluby itp.), gdyby owy bandyta spróbowałby zacząć strzelaninę w miejscu gdzie broń jest powszechna to bardzo szybko by się okazało że nie zabije 50 ludzi, nie zabije nawet 5, bo zaraz kilku cywilów wyjmie swoja broń i go zastrzelą – bandyta zawsze zdobędzie broń, legalnie czy nie, będzie ją miał, a cywil wówczas nie ma się czym bronić.