Metallica dołączyła do walki z pożarami w Australii

Opublikowano: 10.01.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1173

Ponad miliard zwierząt zginęło w rezultacie pożarów lasów w Australii – poinformowała służba prasowa Uniwersytetu w Sydney, powołując się na przeprowadzone badanie. Profesor Chris Dieckmann oszacował, że ponad 800 mln zwierząt padło ofiarą pożarów w stanie Nowa Południowa Walia, a łączna liczba zwierząt, które zginęły w całym kraju, przewyższa miliard.

Przytoczone przez eksperta cyfry są oparte na raporcie Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (WWF) z 2007 roku odnośnie wpływu rozszerzania powierzchni ziem uprawnych na dziką przyrodę Australii. Wykorzystując te dane autorzy badania oszacowali średni poziom gęstości populacji ssaków, ptaków i gadów w Nowej Południowej Walii, po czym porównali ją z powierzchnią roślinności.

Tymczasem amerykańska grupa Metallica obiecała, że ofiaruje ponad 500 tysięcy dolarów na walkę z pożarami leśnymi w Australii – podaje „Rolling Stone”. „Jesteśmy wstrząśnięci informacją o pożarach leśnych, które objęły miliony akrów w całej Australii” – czytamy w wydanym przez zespół oświadczeniu. „Niszczycielskie konsekwencje dla wszystkich mieszkańców, zwierząt, środowiska i niewiarygodnej przyrody Australii naprawdę rozdzierają duszę”. „Prosimy, dołączcie do nas i zróbcie wszystko, co w waszej mocy, żeby pomóc, bowiem my razem z naszą fundacją All Within My Hands, obiecujemy 750 000 dolarów NSW Rural Fire Service i the Country Fire Authority (organizacje straży pożarnej w Australii – red.)” – apelują muzykanci.

W rezultacie szeroko zakrojonych pożarów w Australii zniszczonych zostało 2000 domów i całe miasta, spłonęły już miliony hektarów lasów. Zginęło co najmniej 25 osób. Żywioł zabił prawie jedną trzecią populację koali w Nowej Południowej Walii. W niektórych miejscach pożary są tak intensywne, a dym tak gęsty, że nie da się ich gasić z powietrza. Władze wysyłają okręty marynarki wojennej i lotnictwo do objętych kataklizmem regionów. Na południowo-wschodnim wybrzeżu Australii odbywa się zakrojona na szeroką skalę ewakuacja. Kilkoro celebrytów, w tym Elton John, Keith Urban i Nicole Kidman, obiecało ofiarować środki na rzecz likwidacji konsekwencji pożarów leśnych.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.