Merkel chce uniezależnić UE od USA

Opublikowano: 31.05.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 800

Niemiecka kanclerz Angela Merkel w trakcie wizyty w Bawarii stwierdziła, że nie można już dalej polegać na Stanach Zjednoczonych, dlatego europejskie państwa powinny się od nich uniezależnić. Merkel w ubiegłym tygodniu spotkała się z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem, który skrytykował niemieckie nadwyżki eksportowe i odmówił ratyfikacji porozumienia w sprawie ochrony klimatu.

Szefowa Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) wzięła udział w wiecu współpracującej z jej partią Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU), która obsadza listy wyborcze koalicji w regionie Bawarii. Merkel w trakcie swojego przemówienia stwierdziła, że Stany Zjednoczone nie są już wiarygodnym partnerem, a relacje z Wielką Brytanią również powinny zmienić się po opuszczeniu Unii Europejskiej przez ten kraj. Niemiecka kanclerz uważa więc, że Europa powinna „wziąć sprawy w swoje ręce”, ponieważ nie może już polegać na innych państwach.

Słowa niemieckiej kanclerz są efektem jej spotkań z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem, który w zeszłym tygodniu nie potwierdził zobowiązań sojuszniczych wobec członków NATO i skrytykował je za niedostateczne wydatki na obronność, a także odmówił ratyfikowania porozumienia o ochronie klimatu sporządzonego przed dwoma laty w Paryżu. Dodatkowo Trump skrytykował nadwyżki eksportowe będące udziałem Niemiec.

Jednocześnie Merkel liczy na konstruktywne rozmowy z Rosjanami i ma nadzieję na pomoc w tej sprawie ze strony nowego francuskiego prezydenta. Emmanuel Macron wczoraj spotkał się z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem, ale obaj politycy częściej rozmawiali na tematy dzielące oba kraje, takie jak choćby działalność rosyjskich mediów na terytorium Francji.

Na podstawie: Jungefreiheit.de, WP.pl, LeFigaro.fr
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Łukasz Enki 31.05.2017 16:12

    Ona nie ma wyjacia , anie ze ona chce.

  2. ludziedobrejroboty.pl 31.05.2017 20:59

    Taki mały kraj, Szwajcaria… i daje radę, od lat

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.