Inwestor Facebooka nazwał go “niekontrolowanym potworem”

Opublikowano: 25.01.2019 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1638

Jeden z mentorów Marka Zuckerberga i wczesny inwestor Facebooka, Roger McNamee, stał się obecnie ostrym krytykiem platformy społecznościowej i postanowił przedstawić swoje poglądy w książce, która niebawem ukaże się na rynku amerykańskim. Jak sam opowiada, opisał w niej swoje zażenowanie i wstyd, związane z faktem, że firma, w którą bardzo mocno wierzył, stała się niekontrolowanym potworem, generującym wiele skandali.

McNamee przyznaje, że sporo miejsca w swojej książce poświęcił również sytuacjom, gdy Zuckerberg wielokrotnie ignorował jego ostrzeżenia, że platforma może zostać wykorzystana do szerzenia dezinformacji i wzbudzania nienawiści na całym świecie. Założyciel firmy Elevation Partners zakomunikował również, że niedawno udał się do Federalnej Komisji Handlu, aby omówić swoją hipotezę, zakładającą, że Facebook narusza federalne prawo antymonopolowe.

McNamee następująco przedstawia swoją argumentację: “Serwis czerpie większe korzyści dzięki użytkownikom i ich danym osobowym, niż użytkownicy dzięki korzystaniu z serwisu. Jeśli moja hipoteza jest prawidłowa, to cena usług internetowych dla użytkowników stale rośnie od ponad dekady. W związku z antykonkurencyjnymi działaniami prowadzonymi przeciwko dostawcom, reklamodawcom oraz konkurentom, strategię Facebooka można określić jako sprzeczną z filozofią antymonopolową.”

Amerykańscy urzędnicy wyrazili otwartość na hipotezy mężczyzny i zachęcili go do dalszego rozwoju badań. McNamee przyznaje, że został poproszony o nawiązanie współpracy z ekonomistami, tak aby stworzyć formułę, która mogłaby zostać przetestowana z konkretnymi danymi. Federalna Komisja Handlu rzeczywiście zaczęła poważnie przyglądać się Facebookowi, ponieważ w zeszłym tygodniu ogłoszono, że urząd rozważa nałożenie grzywny na firmę w związku z brakiem ochrony danych użytkowników.

Wiele wskazuje na to, że Facebook może niedługo mieć kolejne problemy, które tym razem mogą być o tyle nieoczekiwane, że cios wyprowadziła osoba w przeszłości bliska dla Marka Zuckerberga.

Autorstwo: ZychMan
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tallis Keeton 26.01.2019 05:16

    Kolejny przypadek Dawida i Goliata? Hm, ciekawe co z tego wyniknie. Może po latach będą kręcili o nim filmy, jak o tym, którzy podważali reklamy papierosów?
    poz 🙂
    tal

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.