MEN ukarze nauczycieli za zachęcanie do protestów?

Opublikowano: 01.11.2020 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2326

Minister edukacji Przemysław Czarnek oświadczył, że resort monitoruje sytuację, związaną z protestami i zachętami do udziału w demonstracjach ze strony nauczycieli i pracowników akademickich.

„Wszystko to monitorujemy, w poniedziałek będziemy podejmować działania” – powiedział minister Czarnek na antenie Polskiego Radia w odpowiedzi na pytanie o to, jakich działań można się spodziewać ze strony resortu w sprawie pracowników akademickich i nauczycieli, którzy zachęcają do udziału w protestach w czasie pandemii.

Jak podkreślił minister, nie należy generalizować i zakładać, że wszyscy uczniowie i studenci popierają protesty. Jednak w protestach tych często biorą udział nauczyciele i wykładowcy, którzy także aktywnie zachęcają do brania w nich udziału.

Minister Czarne odniósł się także do wysuwanych przez prof. Jana Płuciennika zarzutów, że resort zamierza cofnąć granty dla uczelni, które wprowadzały u siebie godziny rektorskie na czas protestów. „Nie cofnąłem finansowania grantów żadnej uczelni. Nigdy niczego takiego nie powiedziałem” – wyjaśnił Czarnek, dodając jednak, że aktywnie wspieranie uczestnictwa w protestach w czasie pandemii musi spotkać się z krytyką.

„Czy ja mam milczeć w takiej sytuacji? W takiej sytuacji minister milczeć nie może. Wartością nadrzędną jest przede wszystkim bezpieczeństwo studentów, rektorów. W imię czego studenci i nauczyciele, którzy nie chcą uczestniczyć, zostali pozbawieni możliwości uczestniczyć wtedy w nauce” – powiedział minister. „Wśród protestujących są również tacy, których można określić rewolucjonistami lewackimi, którzy wyczuli swój moment. (…) Jestem przekonany, że zwłaszcza sposób formułowania postulatów, niebywała agresja, zachowania, które mogą czasem być interpretowane nawet jako satanistyczne, nie przebiją się w polskim społeczeństwie” – powiedział minister.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 01.11.2020 13:36

    Ciekawi mnie jedna rzecz? Czy ten pan mówi prawdę i ma tak wielkie serce, martwi się o zdrowie uczniów, studentów i innych nauczycieli. Będzie zwalniał tych co uczestniczą w protestach i mogli się zarazić. Czy nie jest tak że nie pokornych ukarzemy. Gdyby ten pan był z innego ugrupowania, czy śpiewałby inaczej? Np: Tak jak najbardziej uważam nauczyciele powinni uczestniczyć w protestach, mieć swoje zdanie mówiąc krótko. Do tego uczniowie powinni się uczyć na czym polega wolność, i nie tylko słowa ale całokształtu. A od kogo się dowiedzą jak nie od nauczyciela, który jak pasterz prowadzi w dorosłość.

  2. ZIWK 01.11.2020 22:03

    @Kaczor3333
    Przecież ten “pan” swój program przedstawił – PiSwychowanie, PiSpatriotyzm, PiStresura, aby uczniowie w dorosłości wierzyli w PiS i na to głosowali w 100%.
    Polecam film “Defilada” – https://www.youtube.com/watch?v=nmrcNQ0DstM

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.