Policja i wojsko łamały prawa człowieka w Meksyku?

Opublikowano: 15.09.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 424

Obrońcy praw człowieka proszą Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze o zbadanie, czy meksykańscy żołnierze dopuszczali się łamania praw człowieka. Tortury, porwania i wymuszenia – to tylko niektóre z domniemanych przewinień meksykańskiej armii, które znalazły się w raporcie wysłanym do Hagi. Petycję w tej sprawie złożyła Międzynarodowa Federacja Praw Człowieka (FIDH) wraz z innymi organizacjami stojącymi na straży tych praw.

Alarmujący raport w sprawie tortur w Meksyku wydała w mijającym tygodniu Amnesty International (AI). W ciągu ostatniej dekady organizacja odnotowała sześciokrotny wzrost liczby tortur stosowanych przez policję i wojsko.

Do łamania praw człowieka według AI dochodziło za czasów prezydentury konserwatysty Felipe Calderona w latach 2006-2012. Do wojny z kartelami narkotykowymi zaangażowano wówczas tysiące żołnierzy. Według oficjalnych statystyk, w trakcie kilkuletniej kampanii zginęło 70 tysięcy osób, a ponad 10 tysięcy zaginęło w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach.

Autor: jkl
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o