Meksyk wykonuje „czarną robotę”, którą nakazał Trump

Opublikowano: 25.06.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Meksyk ogłosił wczoraj skierowanie 15 tys. policji federalnej i wojska na granicę z imperium amerykańskim, by strzegli jej przed migrantami z Ameryki Środkowej, z ubogich krajów, którymi ręcznie rządził Waszyngton. Meksykanie zostali do tego zmuszeni sąsiedzką groźbą podniesienia o pięć proc. ceł na wszystkie meksykańskie towary. Nowa umowa przewiduje podporządkowanie się Meksyku amerykańskiej polityce migracyjnej.

„Nasz kraj robi czarną robotę za Stany Zjednoczone” – mówił dziennikarzom o. Francisco Javier Calvillo, który kieruje schroniskiem dla migrantów w Ciudad Juarez, przy granicy z USA. „To nie jest zajęcie dla wojska. Ta polityka łamie prawa człowieka” – dodał z goryczą.”Staliśmy się murem” – oburzają się meksykańscy internauci: Trump zapowiadał, że za graniczny mur zapłaci Meksyk. „Zawstydzająca rola Meksyku w służbie politycznych zachcianek Trumpa” – komentują inni.

Meksykański minister obrony Luis Cresencio Sandoval ogłosił też wysłanie prawie siedmiu tysięcy żołnierzy do pilnowania granicy z Gwatemalą, skąd idą ubogie rodziny migrantów z Hondurasu i Salwadoru. Sandoval potwierdził, że wojsko i policja będą mogły aresztować każdego migranta. „Nielegalna imigracja nie jest przestępstwem, to wykroczenie administracyjne. Zatrzymujemy, ale przekazujemy ich cywilnym władzom imigracyjnym” – wyjaśniał.

Meksyk podpisał nowe porozumienie z USA 7 czerwca. Oprócz niedopuszczania migrantów do granicy amerykańskiej, zobowiązał się „przyśpieszyć” deportacje migrantów do ich krajów. Polowania na migracyjną biedotę już się zaczęły. Gdyby Meksyk nie zgodził się na to, cła zrujnowałyby jego gospodarkę.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Pycha kroczy przed upadkiem.
Publiczność rośnie w siłę ale ludziom nie jest dostatniej.