Mediapanika

Opublikowano: 28.01.2020 | Kategorie: Opowiadania

Liczba wyświetleń: 3782

Powiało świńską grypą.

PACJENT W ZIMBABWE: Doktorze! Odpadają mi uszy!

LEKARZ: Toż to jakaś ch..nia jest! Coś ty robił?!

PACJENT: Je..łem gęsi.

LEKARZ: No to masz gęsią ch..nię.

PACJENT: Dziękuję, doktorze (umiera).

LEKARZ ZAPISUJE W DZIENNIKU: Pacjent umarł na gęsią ch..nię.

RZECZNIK PRASOWY MINISTRA ZDROWIA W ZIMBABWE: W ubiegłym tygodniu 2500 osób zmarło z głodu, 5400 – w wyniku zatrucia zgniłymi bananami i 1 – z powodu gęsiej ch..ni.

DZIENNIKARZ NOTUJE: Gęsia ch…nia znalazła się na liście 3 głównych przyczyn zgonów w Zimbabwe.

AGENCJA PRASOWA: W Zimbabwe rośnie ilość zachorowań na nieuleczalną gęsią ch..nię.

TELEWIZJA: Nieznana wcześniej gęsia ch..nia dziesiątkuje ludność Zimbabwe. Ministerstwo zdrowia wzywa do zachowania spokoju.

AUTORYTET NAUKOWY NR 1: Gęsia ch..nia jest nieznana nauce i w tym tkwi jej główne niebezpieczeństwo.

LINIE LOTNICZE KONGO AIR: Odwołujemy wszystkie loty do Zimbabwe do czasu wyjaśnienia sprawy epidemii gęsiej ch..ni.

AUTORYTET NAUKOWY NR 2: Władze ukrywają prawdę! W rzeczywistości gęsia ch..nia dotarła już do Europy. W Amsterdamie zauważono kichającego murzyna z gęsią pod pachą!

PRASA PUBLIKUJĄC ZDJĘCIE GĘSI: Gęgający zabójcy są tuż obok!

POLITYK: W celu pokonania ogarniającej świat epidemii gęsiej ch..ni należy niezwłocznie wytrzebić wszystkie gęsi!

POLICJA: Zrobi się!

WŁAŚCICIELE GĘSICH FERM: Czyście och…li?! (Toczą efektowną walkę z policją przy akompaniamencie dziennikarskich fleszy.)

PRASA: Zmowa właścicieli gęsich ferm zagraża bezpieczeństwu narodowemu.

MINISTER ZDROWIA MONGOLII: Dla ocalenia kraju przed nadciągającą epidemią gęsiej ch..ni niezbędne jest wyasygnowanie 100 mln dolarów w celu wyposażenia laboratoriów do walki z gęsią ch..nią.

PREMIER MONGOLII: Pan chyba och…ł!

PREZYDENT MONGOLII: Pani premier zbyt już ugrzęzła w finansowych machinacjach (…) i bezczelnie ignoruje realne zagrożenie wolnego ludu Mongolii.

BYŁY PREMIER MONGOLII: Nasza partia żąda udzielenia ludności niezwłocznej pomocy w walce z wirusem gęsiej ch..ni. A przynajmniej ludności wschodniej Mongolii.

KANDYDAT NA PREZYDENTA MONGOLII: Jedynym ratunkiem jest zerwanie stosunków ze zgniłym Zachodem, skąd przyszła gęsia ch..nia, w zamian za to zacieśnić kontakty z Chinami i wejść w ich skład na prawach autonomii. Chiny nas uratują!

MONGOLSCY WYBORCY: Wyście wszyscy och..li!

PRZEDSTAWICIEL KONCERNU FARMACEUTYCZNEGO „SZMALOFARMAKOTICALS” LTD.: Nasi specjaliści błyskawicznie opracowali lekarstwo na gęsią ch..nię “gęsioferon”, które wykazało się dużą skutecznością. Z powodu olbrzymich kosztów opracowania tej zupełnie nowej oryginalnej mieszanki paracetamolu, aspiryny i witaminy C, cena lekarstwa wyniesie 20 dolarów za opakowanie 4 tabl. Odbiorcom hurtowym udzielamy 10% rabatu.

Tłumaczenie: Aaron Schwarzkopf
Źródło:Comunicart.ru

Od tłumacza

Tekst pochodzi z 2009 r. Występujące w nim wzmianki o Mongolii są aluzją do ówczesnych groteskowych akcji antygrypowych władz „pomarańczowej” Ukrainy.


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Flibusta 18.02.2020 22:51

    Cha!! Cha!! Cha!! Cha!! Cha!!!!! Padłam. Ale czaddd…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.