Media publiczne straciły przewagę w jakości treści

Opublikowano: 05.03.2013 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 708

Media publiczne straciły przewagę nad prywatnymi pod względem jakości treści – uważa były prezes TVP Robert Kwiatkowski. Konkurencja i brak dobrych programów powodują fatalną kondycję finansową państwowego nadawcy. Wiadomo, że tylko w okresie od stycznia do listopada 2012 r. TVP straciła 150 mln zł netto. Oficjalne wyniki za cały 2012 r. TVP ma podać pod koniec marca.

– Wyniki są rzeczywiście alarmujące, bo strata przekracza tę, którą miał LOT. Dramatem byłaby utrata płynności, mam nadzieję, że do tego nie dojdzie – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Robert Kwiatkowski, były prezes TVP. Nie chce jednak oceniać Juliusza Brauna, który jest prezesem spółki od 2011 r. Podkreśla, że niedługo miną dwa lata jego prezesury i jest to dobry moment na ocenę, ale powinna ona wyjść ze strony rady nadzorczej.

Kwiatkowski przyznaje, że media publiczne w coraz mniejszym stopniu mogą rywalizować z nadawcami prywatnymi. Podkreśla jednak, że problemem jest nie tylko siła konkurencji, ale i przestarzały model funkcjonowania nadawców publicznych.

– Zmiana technologii stawia pod znakiem zapytania sens funkcjonowania rozgłośni radiowych, regionalnych, w składzie stu czy stu kilkudziesięciu pracowników – mówi były prezes TVP.

Kwiatkowski dobrze wspomina jednak okres własnej prezesury w latach 1998-2004. Przypomina, że podjął wtedy trudną decyzję o zwolnieniu 2 tys. ludzi, czyli jedną trzecią pracowników. Podkreśla, że nie był to łatwy proces, jednak zmiany były konieczne dla reformy TVP. Były prezes uważa, że pomimo pojawiającej się krytyki widzowie dobrze wspominają lata jego urzędowania.

– Udało się zwiększyć udziały w rynku, mieliśmy masę premierowych produkcji. Oczywiście, krytyki nigdy nie brakowało, ale ja jestem dumny z tego, co osiągnąłem – mówi Robert Kwiatkowski.

Źródło: Newseria


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

  1. Luk 05.03.2013 09:10

    TVP przegrywa z prywatnymi stacjami, zapewne z TVNem i Polsatem, pod względem jakości (!!!) to zgrozo do czego to doszło!
    Od 4 lat nie oglądam telewizji. Na zjazdach rodzinnych czasem włączę telewizję i fakt widać różnicę.

  2. przemex 05.03.2013 09:45

    Nie mam telewizora.
    Programy TVP już kilka lat temu były na poziomie ubliżającym inteligentnemu widzowi i nie widzę powodów dla których ta dziadowska firma miała by nie upaść.
    Generalnie telewizja kłamie, czy to TVP, czy polsat, czy tvn. Upolitycznione są nawet stacje popularno-naukowe (discovery, NG, Planete). Nie mam pojęcia czemu ludzie dobrowolnie oglądają i finansują ten rodzaj przekazu propagandy…

  3. thalys 05.03.2013 09:58

    TVP to jakiś przeżytek. Nie krytykuję ludzi okgladających ich szmirowate programy, ale jak zbankrutują to może widzowie znajdą ciekawsze media (niezależne) i lepszą rozrywkę niż pasjonowanie sie miernej jakości serialami TVP.

  4. saal 05.03.2013 11:16

    “Kwiatkowski dobrze wspomina jednak okres własnej prezesury w latach 1998-2004. Przypomina, że podjął wtedy trudną decyzję o zwolnieniu 2 tys. ludzi, czyli jedną trzecią pracowników.” – czyli zatrudniali około 6tys. osób. TVN zatrudnia ok. 400, Polsat o ile się nie mylę dwa razy mniej. Publiczne, czyli niczyje. Jeśli 100 osób nadzoruje 50, to bankructwo jest nieuniknione. Fakt, że zdarzają się interesujące programy historyczne, czy naukowe ale nie widzę sensu istnienia publicznej telewizji, tym bardziej w takiej konfiguracji, jaka ma miejsce obecnie. Nie obchodziłoby mnie to zupełnie, bo nie oglądam tv, gdyby nie fakt finansowania tego reliktu z moich podatków – a właściwie naszych.

  5. rurek 05.03.2013 11:21

    W artykule padło kilka ważnych słów. A mianowicie: SPÓŁKA, RADA NADZORCZA. Te słowa przekazują następującą treść. TVP nie jest żadnym medium publicznym. Jest to spółka prawa handlowego i jako taka nie ma prawa pobierać z ludzi nic takiego co zwie się abonamentem. Spółka prawa handlowego może pobierać abonament ale tylko na podstawie indywidualnej UMOWY zawartej z klientem. Ze mną jak i z większością polaków TVP SA nie zawarła żadnej umowy, zatem nie ma podstaw do pobierania pieniędzy. Z tegoż samego powodu POCZTA polska nie ma prawa pobierać żadnych pieniędzy na rzecz PRYWATNEJ SPÓŁKI. Ponadto wszelkie pieniądze jakie dostaje TVP SA od strony rządu lub rządowych organizacji – jest to pomoc publiczna – a na to musi się zgodzić UE – jeżeli UE się na to nie zgodzi będzie to NIEDOZWOLONA POMOC PUBLICZNA i TVP powinna oddać te pieniądze.

    Czy ktoś ma inne zdanie??

  6. Takie_tam 05.03.2013 12:02

    @rurek TVP, Poczta i komornicy mają chyba inne zdanie 😉

    “Media publiczne straciły przewagę nad prywatnymi pod względem jakości treści”
    “ja jestem dumny z tego, co osiągnąłem”
    Czyli do 2004 roku TVP brylowała na parkiecie, a potem był upadek Panie Kwiatkowski?

  7. MichalR 05.03.2013 14:16

    Żenującym jest, że Media publiczne starają się na siłę naśladować media prywatne twierdząc że idą z duchem czasu. Marzy mi się, aby inteligentny widz był w stanie odnaleźć coś dla siebie w polskiej telewizji, a nie wyłącznie bezwartościową papkę pseudoinformacji i rozrywki.

  8. Il 05.03.2013 14:25

    Ile osób zmarło a ile zachorowało od promieniowania elektromagnetycznego z nadajników i przekaźników radiowych i tele-wizyjnych ?

  9. miarara 05.03.2013 15:53

    Po wiadomości,że mój komputer będzie naprawiony po tygodniu przywlekłem telewizor z piwnicy i rzeczywiście po dłuższej przerwie bez tv ciężko znieść to co nadają.Drugiego dnia telewizor wylądował z powrotem w piwnicy,a ja zapisałem się do biblioteki.Chociaż muszę przyznać,że trochę się pośmiałem przy niektórych reklamach.

  10. joker0skater 05.03.2013 20:31

    Media publiczne/prywatne jeden ch***. To są media polityczne i ja tu różnicy poza brakiem reklam w tvp nie widzę. W jednych i w drugim puszczają g*wno. Jeśli miałbym jakoś sklasyfikować to wysoki poziom >> tvp > polsat > tvn > 0.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.