Media na świecie negują udział Niemców w holokauście i przenoszą odpowiedzialność na Polaków

Opublikowano: 31.01.2017 | Kategorie: Historia, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 558

W ostatnich dniach znowu w wielu zachodnich telewizjach i gazetach rozprawiano na temat holokaustu. Przy okazji masowo stosowano pojęcie “polskie obozy śmierci”. Jest to tak zwane kłamstwo oświęcimskie objawiające się uprzedzeniami rasowymi względem Polaków. Przy okazji przenoszenie odpowiedzialności za holokaust na Polaków opłaca się kilku krajom.

Przede wszystkim oburzające jest to, że o “polskich obozach śmierci” mówią sami sprawcy ludobójstwa, czyli Niemcy. Nagle okazało się magicznie, że byli oni pod jakąś okupacją niewiadomego pochodzenia wielonarodowych Nazistów, którzy ze swoimi pomocnikami Polakami wymordowali kilka milionów mieszkających w Europie żydów. Kłamstwo to było sączone powoli, ale w ostatnich latach, gdy większość pamiętających II wojnę światową umiera, oszczercza kampania nasiliła się.

Nazywanie Polaków sprawcami holokaustu jest też o dziwo na rękę niektórym organizacjom żydowskim, które poprzez przeniesienie win z Niemców na Polaków, ma im umożliwić realizację planu dochodzenia roszczeń po mienie pożydowskie. Wiadomo, że łatwiej uzasadnić takie roszczenia gdy ktoś ustawia się w charakterze ofiary żądającej zadośćuczynienia od rzekomego kata. W utrwalaniu takiego wizerunku są liczni zagraniczni publicyści, z których u nas najbardziej znanym jest historyk żydowskiego pochodzenia, Jan Tomasz Gross.

Sformułowanie “polskie obozy śmierci” podoba się też propagandystom rosyjskim, którzy z lubością go używają i promują w świecie. Przy okazji uwypuklają oni los setek tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej, wziętych do niewoli po wygranej przez Polaków wojnie z 1920 roku. Jest to oczywiście kolejne nadużycie, będące elementem rosyjskiej polityki historycznej, czyli czegoś czego Polska w ogóle nie prowadzi. Biorąc pod uwagę wcześniejsze i obecne sojusze rosyjsko-niemieckie, nie można też wykluczyć, że Rosja w kontekście promocji hasła “polskie obozy śmierci”, po prostu współpracuje z Niemcami.

Tym razem jednak doszło do szokującej ewolucji kłamstwa oświęcimskiego. W Kanadzie posłużono się sformułowaniem “polskie SS”. To kolejny dowód na to, że przymiotnik “polskie” wcale nie dotyczy miejsca, ale konkretnego narodu i celem tych kłamliwych sformułowań jest szaklowanie nas Polaków. Przodują w tym niestety anglosascy historycy w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Określenie “polskie SS” jest o tyle haniebne, że Polska była jedynym krajem nie kolaborującym z Niemcami i nie utworzono żadnej dywizji SS składającej się z Polaków.

Co innego na Ukrainie, Litwie, Łotwie czy w Estonii. Tam powstały lokalne dywizje SS i do dzisiaj “kombatanci” w nazistowskich mundurach paradują po ulicach przez nikogo nie niepokojeni. Mimo to nikt nie mówi o ukraińskim SS Galizien czy o formacjach łotewskich. Nikt nie wypomina Węgrom czy Rumunom, walki w ramach koalicji z Niemcami – za to pojawiły się kłamliwe sformułowania w stylu “polskich obozów śmierci” czy “polskiego SS”.

Trzeba być ślepcem, aby nie widzieć, że celem jest uczynienie z Polaków głównych sprawców i katów ostatniej wielkiej wojny. To też próba wmówienia światowej opinii publicznej, że w międzynarodowej grupie zwanej Nazistami czy Hitlerowcami, znajdowali się Polacy. Tylko tego brakuje w całej tej niegodnej układance.

Trudno się dziwić, że w obliczu kłamstw kolportowanych przez takie media jak brytyjskie BBC, włoskie TG5, a przede wszystkim niemieckie ZDF, Polacy uznali, że tego już za wiele. Na skutek tego powstała internetowa akcja #GermanDeathCamps. Prowadzona w serwisach społecznościowych akcja ma za zadanie uświadomić ludziom na Zachodzie, że to Niemcy a nie Polacy odpowiadają za zbrodnie popełnione na okupowanym terytorium naszego kraju. Tak, tak, dożyliśmy czasów gdy trzeba to tłumaczyć. Jedyny kraj w Europie, w którym pomoc żydom była karana przez Niemców śmiercią nawet całej rodziny, teraz jest nazywany sprawcą holokaustu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

@@Sformułowanie „polskie obozy śmierci” podoba się też propagandystom rosyjskim, którzy z lubością go używają i promują w świecie.@@
Chciałbym, aby podano choc kilka tego przykładów, że rosjanie tak pisza… Gdyby tak było, napewno nie omieszkała by nasza “prasa”i inne srodki masowego ogłupiania takiego faktu wałkowac ze dwa tygodnie, nawet JEDNEGO. Za to co tydzień, mozna zapoznac sie z takimi stwierdzeniami w srdokach masowego kłamsta, na “zachodzie”. Zatem takie teksty, bez udokumentowania sa tylko propaganda, i to bardzo prostacka. Zazut ten stawiam niezaleznie, czy jest to przedruk z tej stronki, czy ktos dodał to celowo. DOWODY panowie, DOWODY, linki, filmiki z takimi faktami!!!

skyhigh
Użytkownik
skyhigh

niemcy jak uczą dzieci w szkole historii to kiedy materiał dotyczy mordowania przez ich dziadków to wszedzie mowa jest o nazistach, nazistowskie obozy, nazistowskie getta itd.

Czejna
Użytkownik
Czejna

Powinnismy skonczyc juz z przygladaniem sie i szukaniem roznych recept na prostowanie tego haniebnego klamstwa. Zamiast organizowac jakies akcje trzeba uderzyc z grubej rury i stawiac przed jakims najwyzszym sadem czy trybunalem miedzynarodowym kazdego polityka, historyka, pisarza, publicyste, redaktora i kazdy koncern medialny przez polskie czy miedzynarodowe organizacje spoleczne i nasz rzad.
To swego czasu rowniez byla obsmiewana “teoria spiskowa”, ktora jako kolejna w magiczny sposob dzieje sie na naszych oczach. Taki obrot spraw by pewnie milo zaskoczyl nawet Hitlera z Gebelsem. Tylko czekac az zostana obwolani bohaterami w walce z polskim nazizmem.

agama
Użytkownik

niemcy nadal uprawiają po kątach kult hitlera

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

W trakcie II wojny światowej kilkadziesiąt tysięcy Niemców i Niemek (o których wiadomo) zostały wysłane na śmierć do obozów koncentracyjnych, za sprzeciwienie się partii Hitlera i jej ideologii dominacji Niemców nad innymi nacjami poprzez siłę, morderstwo i terror.

TYM LUDZIOM współcześni Niemcy są winni Pokłon.